Real nestačil na Gironu, Vaclík dostal tři góly na hřišti Villarrealu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tomáš Vaclík dostal v brance Sevilly tři góly a čtvrtý tým tabulky španělské fotbalové ligy podlehl na hřišti dosud předposledního Villarrealu 0:3. Český reprezentační gólman obdržel více než dvě branky naposledy v říjnu, kdy inkasoval čtyřikrát v Barceloně. Nečekanou porážku utrpěl i Real Madrid, který doma nestačil na Gironu.

První gól dostal Vaclík po rohovém kopu, kdy se od obránce uvolnil Álvaro a prudkou hlavičkou z hranice malého vápna nedal české jedničce šanci. Při druhém vyšachovali domácí obranu i s Vaclíkem a do prázdné branky zakončil po Baccově krásné přihrávce Ekambi. Ani při třetím gólu v závěru neměl Vaclík mnoho šancí. Alfonso utekl obraně a z levé strany prostřelil českého gólmana potřetí.

Sevilla, která zvítězila ve čtvrtek v Evropské lize nad Laziem 1:0 a Vaclík udržel čisté konto, nevyhrála v lize už tři zápasy. Villarreal i po zisku tří bodů zůstává v sestupovém pásmu.

Fotbalisté Realu Madrid překvapivě prohráli doma s Gironou 1:2 a zůstali v tabulce na třetím místě. Vítězný gól dal Portu a rozhodl o tom, že Real prohrál ve španělské lize po pěti vítězstvích.

Hosté oplatili Realu nedávné vyřazení ve čtvrtfinále Španělského poháru. Smutným hrdinou se stal domácí kapitán Sergio Ramos, který nejprve zavinil rukou penaltu, po níž hosté vyrovnali, a na konci zápasu obdržel červenou kartu.

Real se ujal vedení ve 25. minutě po gólu Casemira, který se prosadil hlavou po centru z pravé strany. Po změně stran už skórovali pouze hosté. Stuani vyrovnal z penalty a o deset minut později Portu zajistil výhru Gironě, která ukončila sérii čtyř ligových porážek.

"Je to opravdu škoda, ztratili jsme tři body a naši přímí rivalové vyhráli. Byli jsme na dobré cestě a postupně snižovali náskok, nyní jsme zase o tři body dál, než jsme byli včera," uvedl po zápase kouč Realu Santiago Solari.

"Hráli jsme v poslední době hodně utkání a to vedlo nejen k fyzické, ale i k psychické únavě. I to mohlo hrát určitou roli, že jsme v druhé půli ztratili energii," dodal Solari.

Valencie hrála doma s Espaňolem bez branek a remizovala v lize potřetí v řadě. V 63. minutě sudí nařídil pro domácí penaltu, ale po zhlédnutí videa ji odvolal. Hosté na sebe výrazněji upozornili až v nastaveném čase, kdy si druhou žlutou kartu vysloužil obránce López.

Barcelona s Atléticem mají těsné výhry

Atlético Madrid vyhrálo v rámci 24. ligového kola derby na hřišti Vallecana 1:0, jedinou branku vstřelil Antoine Griezmann. Francouzský kanonýr vzájemný zápas znovu rozhodl, stejně jako loni v srpnu. Barcelona porazila Valladolid 1:0 a upevnila si první místo v tabulce. Stoper Gerard Piqué odehrál jako třetí obránce v historii 300. ligový zápas za katalánský velkoklub.

Barcelona se poprvé prosadila až ve 43. minutě z pokutového kopu nařízeného po faulu Michela na Piquého. Míč si postavil Messi a připsal si 30. soutěžní branku v ročníku, což se mu povedlo v jedenácté sezoně po sobě.

V 85. minutě kopal Messi ještě jeden pokutový kop, střelu do stejného místa jako v prvním případě ale Masip vystihl. Barcelona i tak udržela sedmibodový náskok před druhým Atléticem. Valladolid je patnáctý.

Atlético Madrid vyhrálo derby na hřišti Vallecana 1:0, jedinou branku vstřelil Antoine Griezmann. Francouzský kanonýr vzájemný zápas obou týmů rozhodl stejně jako loni v srpnu.

Atlético se opět nemohlo dlouho proti Vallecanu prosadit. Až Griezmann v 74. minutě dostal s pomocí teče míč za záda brankáře Dimitrievského. Francouzský reprezentant se proti Vallecanu trefil v posledních šesti zápasech.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho se znovu dostali na druhé místo před městského rivala Real, ten má však odehráno o zápas méně. Vallecano zůstalo na sestupové 18. příčce.

Levante zvítězilo ve Vigu 4:1 a naplno bodovalo po třech zápasech. Domácí Celtě chyběli v základní sestavě dva nejlepší střelci - kapitán Aspas i vykartovaný Gómez. Už v prvním poločase dvakrát inkasovala a v 49. minutě byl vyloučen záložník Boudebouz.

Proti oslabenému soupeři si pak druhý gól v zápase připsal Morales, který proti Vigu skóroval počtvrté z posledních pěti zápasů. V závěru snížil z penalty Méndez, ale na tříbrankový rozdíl upravil Mayoral.