Barcelona rozjela Neymarův návrat! Ve hře jsou miliardy i skomírající hvězda | iSport.cz
Jonáš Bartoš
21. června 2019 • 15:43

Barcelona rozjela Neymarův návrat! Ve hře jsou miliardy i skomírající hvězda

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle může být pořádně horké léto! Sotva se objevily první vážné informace o tom, že Neymar opravdu chce opustit PSG, rozjel se velký kolotoč. Brazilský útočník, jehož kariéra se v 27 letech pod polštářem naditým miliony povážlivě zasekla, vážně zvažuje "rozvod" s francouzským mistrem. Začíná se přetřásat jeho touha vrátit se domů, myšleno do Barcelony pod křídla Lionela Messiho. Katalánský klub podle španělských médií už na transferovém poli odstartoval patřičné kroky, aby svého "ztraceného syna" přivedl zpět.Neymar opustil Barcelonu v létě 2017 za astronomických 222 milionů eur (šest miliard korun), aktivací výstupní klauzule se stal nejdražším fotbalistou světa. V PSG zatím odkroutil dvě sezony z pětiletého kontraktu. Ano, dával spousty gólů, dvakrát získal ligový titul. Jenže je tu velké ale...

Brazilský kouzelník přiznává, že odchodem do Paříže udělal chybu. Vztahy s mocným prezidentem klubu Násirem Chelajfím se prý vyhrotily až do té míry, že katarský miliardář začíná být svolný k tomu, aby se své ústřední hvězdy zbavil. "Hráči tady nejsou pro zábavu," prohlásil s tím, že odmítá trpět hvězdné manýry, disciplinární prohřešky a neshody v kabině, o kterých se v souvislosti s Neymarem mluví hodně nahlas.

Ani on není v Paříži zcela spokojený, proto už jeho lidé pilně pracují na tom, aby svého koně nastartovali v jiném dresu. Neymar, který se před domácím turnajem Copa América opět zranil, chce prý už letní přípravu v ideálním případě zahájit doma, tedy v Barceloně.

S nachystanými miliardami sice přispěchal Real, jenže Neymara to táhne do Barcelony. K Lionelu Messimu, kde ve spolupráci s Luisem Suárezem vytvořili zabijácké útočné trio, které ničilo všechny obrany na světě.

Jenže uskutečnit takový návrat není jen tak. Neymarovi běží smlouva v PSG ještě tři následující sezony. A mocní vlastníci ihned oznámili, že k mání jejich luxusní zboží možná je, ale za 300 milionů eur (7,8 miliardy korun). Tudíž za takovou cenu, aby na hráči neprodělali.

Hvězdný útočník Neymar v dresu brazilské reprezentace
Hvězdný útočník Neymar v dresu brazilské reprezentace

Barcelona horentní sumu platit nechce, nicméně její představitelé vymýšlejí jiný druh obchodu. První možností je 100 milionů eur (2,6 miliardy korun) a Coutinho, kterého v lednu 2018 koupila z Liverpoolu za 160 milionů eur (4,2 miliardy korun). Neymarův krajan se v Barceloně zatím příliš nechytl, navíc ho prý pojí přátelské vztahy se sportovním ředitelem PSG, taktéž Brazilcem Leonardem.

Barcelona by byla ochotná pustit i Ivana Rakitiče nebo Samuela Umtitiho. Finalisté posledního světového šampionátu v klubu berou vysoký plat, ušetřené peníze by se pak hodily na angažování své někdejší hvězdy.

Možných scénářů, jak velký transfer uskutečnit, je opravdu mnoho. Nicméně Neymarův návrat už zdaleka nevypadá tak nereálně, jak by se ještě před několika týdny mohlo zdát...

Hvězdnému Brazilci pod Eiffelovkou nedělají radost ani vydělané miliony, soukromé tryskáče či obdiv fanoušků. Spíš mu na triku přibývají problémy, ať už kvůli obvinění ze znásilnění nebo narůstajících neshod v kabině.

Z řady důvodů Neymar v Paříží spíš jde výkonnostní křivkou dolů. Obě jara, kdy sezona vrcholí a právě on měl svůj tým vést v nejtěžších bitvách, strávil brazilský hračička zraněný a mimo hru. Hlavní cíl, stát se vůdčí osobností světového fotbalu, vyhrát Zlatý míč a do Paříže přivézt ušatý pohár pro šampiona Ligy mistrů, stále neklapl.

Neymar možná sám cítí, že nastal čas sklopit hlavu, omluvit se a pokorně přijmout druhou šanci pod křídly Lea Messiho...

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud