Griezmann jako Neymar! Nezapojil se do přípravy, klub hrozí obří pokutou | iSport.cz
9. července 2019 • 14:38

Griezmann jako Neymar! Nezapojil se do přípravy, klub hrozí obří pokutou

Autor: vma
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Magazín COACH: pilot Šonka i analýza české fotbalové koncepce
Král penalt a památných gólů. Podívejte se na všechny Kangovy trefy ve Spartě!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sága okolo přestupu Antoinea Griezmanna z Atlétika Madrid do Barcelony má další zápletku. V kase madridského klubu zatím nepřistálo očekávaných 120 milionů eur, takže vedení vyzvalo hvězdného útočníka, aby se zapojil do přípravy. Griezmann ale v tréninkovém centru na sever od Madridu chybí, za což mu podle ESPN hrozí pokuta v přepočtu až pět a půl milionu korun. Stejný problém aktuálně řeší i Paris Saint-Germain s Neymarem.Antoine Griezmann už na konci minulé sezony oznámil, že z Atlétika po letech odchází. Přestože má kontrakt až do roku 2023, už se vidí v Barceloně. Ta za něj má vyplatit klauzuli, která na začátku července klesla z 200 na 120 milionů eur.

Jenže Barcelona zatím přibližně tři miliardy korun za přestup nesložila a madridský klub odmítl katalánskou žádost o možnost zaplatit na splátky.

Atleti zároveň vyzvali svou hvězdu, aby se zapojila do přípravy v klubovém komplexu nedaleko od Madridu. 28letý útočník se nedostavil a kluboví manažeři z Wanda Metropolitano mu chtějí udělit pokutu na horní hranici umožněné ve smlouvě. Má jít až o 200 tisíc liber, v přepočtu 5 a půl milionu korun.

„Logicky bude zahájeno interní disciplinární řízení, protože Griezmann se i přes oficiální výzvu nedostavil ke klubu, se kterým má smlouvu,“ cituje server ESPN zdroj z vedení madridského klubu.

Útočník zároveň podle serveru není povinen se k týmu připojit, protože má nárok na 30 dní volna od posledního zápasu, ten odehrál 11. června za francouzskou reprezentaci.

Vedení Atlétika zároveň protestuje proti chování Griezmanna i Barcelony. Katalánci měli s hráčem jednat už v únoru a březnu, kdy je to zakázané. Prezident červenobílých Enrique Cerezo prohlásil, že pokud se nepovolený postup prokáže, bude to mít následky.

Druhý tým La Ligy zároveň za Griezmanna má náhradu. V dresu se sedmičkou už pózoval 19letý supertalent João Félix, za kterého Atlético vyplatilo Benfice 126 milionů eur.

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud