Patří Griezmann Barceloně? Atlético si stěžuje, přestup může být zablokován | iSport.cz
24. července 2019 • 15:20

Patří Griezmann Barceloně? Atlético si stěžuje, přestup může být zablokován

Autor: vma
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Antoine Griezmann už odehrál první přípravný zápas za Barcelonu, to ale neznamená, že katalánskému klubu patří. Atlético Madrid si postěžovalo vedení soutěže a šéf La Ligy připustil, že teď musí rozhodnout, zda přesun nezablokují.Vedení Atlétika si stěžovalo na postup Barcelony už dlouho. Katalánci aktivovali Francouzovu výstupní klauzuli 12. července, v tu chvíli činila 120 milionů eur.

Jenže před prvním červencem činila rovných 200 milionů eur, v přepočtu přes pět miliard korun. A šéfové madridského klubu se rozčilují s argumentem, že obchod byl dohodnut dávno před prvním červencem, takže Barcelona vlastně na Griezmanna dostala 40% slevu, na kterou neměla nárok.

Prezident La Ligy Javier Tebas v rozhovoru pro španělskou rozhlasovou stanici Onda Cero potvrdil, že Atlético zažádalo, aby vedení soutěže zablokovalo Griezmannovu registraci v Barceloně.

„Zablokovat přestup hráče je možné. A La Liga se bude muset rozhodnout, jaké stanovisko zaujme,“ prohlásil. „Zahájili jsme proceduru a lidé, kteří to mají na starosti, musí případ vyřešit,“ dodal funkcionář s tím, že verdikt nedokáže předvídat.

Katalánci měli s hráčem jednat už v únoru a březnu, kdy je to zakázané. Prezident červenobílých Enrique Cerezo prohlásil, že pokud se nepovolený postup prokáže, bude to mít následky.

28letý Antoine Griezmann si mezitím zvyká v týmu Barcelony, svůj první zápas ale prohrál. Při porážce 1:2 od Chelsea strávil na hřišti poločas.

Vstoupit do diskuse
0
36. kolo
Články odjinud


Články odjinud