Real ve šlágru kola porazil Granadu, zvítězila i Valencia | iSport.cz
5. října 2019 • 22:52

Real ve šlágru kola porazil Granadu, zvítězila i Valencia

Luka Modrič slaví gól Granadě
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 8. kole španělské ligy v zápase o první místo tabulky Granadu 4:2 a s 18 body vedou soutěž. Real tak zůstal jako jediný tým neporažen, Granada může po druhé prohře v sezoně přijít o druhé místo.

Real poslal do vedení už v 2. minutě Karim Benzema, na něj navázal v nastaveném čase první půle po chybě obrany Eden Hazard. Belgičan si tak připsal první soutěžní gól za madridský klub po letním přestupu z Chelsea.

Rozhodující náskok si domácí vybudovali v 61. minutě, když se ranou ze třiceti metrů prosadil Luka Modrič, pak však polevili a dovolili soupeři snížit. Z penalty se nejprve nemýlil Darwin Marchis a naději na bodový zisk vykřesal hostům čtvrt hodiny před koncem Domingos Duarte. "Bílý balet" si však vedení pohlídal, v nastavení pak z brejku uzavřel skóre James Rodríguez.

Svěřenci Zinédina Zidana tak odskočili druhé Granadě na rozdíl čtyř bodů a po 8. kole povedou tabulku.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Leganés - Levante 1:2
Branky: 76. Braithwaite - 45. Roger z pen., 49. Campana

Real Madrid - Granada 4:2
Branky: 2. Benzema, 45.+1 Hazard, 61. Modrič, 90.+2 Rodríguez - 69. Machis z pen., 78. Duarte

Valencie - Alavés 2:1
Branky: 27. Gomez, 80. Parejo - 89. Pérez

Pamplona - Villarreal 2:1
Branky: 46. Roncagla, 76. Chimy Avila - 5. Torres

1. Real 8 5 3 0 16:8 18
2. Barcelona 8 5 1 2 20:10 16
3. Atlético 8 4 3 1 7:4 15
4. Granada 8 4 2 2 15:10 14