Barcelona přišla o výhru, po remíze ji může Real sesadit z čela ligy | iSport.cz
14. prosince 2019 • 23:05

Barcelona přišla o výhru, po remíze ji může Real sesadit z čela ligy

Fotbalisté Realu Sociedad se radují z gólu Alexandra Isaka do sítě Barcelony
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
SESTŘIH: Neapol - Barcelona 1:1. Divoký závěr, Vidal po dvou slepených žlutých nedohrál

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize pouze remizovali na hřišti San Sebastianu 2:2 a mohou přijít o první místo v tabulce. Druhý Real Madrid odehraje zápas 17. kola v neděli ve Valencii a v případě vítězství půjde do čela.

San Sebastian si na lídra soutěže poprvé vyšlápl ve 12. minutě, kdy pokutový kop s jistotou proměnil Mikel Oyarzabal. Krátce před pauzou ale srovnal po rychlém protiútoku chytrým dloubáčkem Antoine Griezmann.

Katalánský velkoklub poslal do vedení v 49. minutě Luis Suárez, kterému předložil míč před prázdnou branku Lionel Messi. Čerstvý držitel Zlatého míče Messi připravil uruguayskému kanonýrovi pět z posledních šesti branek, sám ale gólově nenavázal na hattrick z minulého kola proti Mallorce.

Naopak v 62. minutě vyrovnal na konečných 2:2 po nešťastném zákroku brankáře Marca-Andrého ter Stegena útočník Alexander Isak. Barcelona může přijít o první místo, zpátky si ho ale případně může vzít už ve středu, kdy hostí Real v odloženém El Clásiku.

Remízy San Sebastianu využilo Atlético Madrid a výhrou 2:0 nad Pamplonou se posunulo na čtvrté místo. Favorizovaní "Rojiblancos" přitom dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Sergia Herreru, kterému navíc při hlavičce Joaa Felixe v prvním poločase pomohlo i břevno.

Nakonec brankáře Pamplony překonal v 67. minutě hlavou po standardní situaci nejlepší střelec týmu Álvaro Morata. Pojistku přidal v 75. minutě Saúl.