Real přetlačil Sevillu, Vaclíka dvakrát překonal Casemiro. Atlético padlo s Eibarem | iSport.cz
18. ledna 2020 • 23:05

Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh

Fotbalisté Realu Madrid porazili doma ve 20. kole španělské ligy Sevillu 2:1 a vedou tabulku o tři body před Barcelonou, kterou v neděli při debutu trenéra Quiqueho Setiéna čeká Granada. O výhře "Bílého baletu" rozhodl Casemiro, který dvakrát překonal českého gólmana Tomáše Vaclíka.

Brazilský záložník se poprvé trefil v 57. minutě, kdy bývalého brankáře Sparty zblízka přehodil. Andaluský celek srovnal o sedm minut později díky Luuku de Jongovi. Jenže v 69. minutě zařídil tříbodový zisk pro domácí hlavou opět Casemiro.

"Los Blancos" neprohráli v La Lize v desátém duelu po sobě a celkově v sedmnáctém soutěžním zápase v řadě. Sevilla podruhé za sebou nezvítězila a ze čtvrté příčky ztrácí na Real osm bodů.

Stejný bodový odstup na mužstvo trenéra Zinédina Zidana má i jeho městský rival Atlético, které prohrálo na hřišti šestnáctého Eibaru 0:2. "Rojiblancos" nenavázali na předchozí tři ligové výhry a v soutěži vyšli naprázdno po čtyřech kolech. O jejich prohře rozhodli Esteban Burgos a Edu Expósito.

Alavés vyhrál 1:0 na hřišti Levante díky Aleixi Vidalovi. Hosté naplno bodovali po pěti ligových utkáních. Pamplona hrála doma s Valladolidem bez branek.