Autor: jon
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Druhá půle rozhodla. Nedělní El Clásiko po zásluze ovládl domácí Real, Barcelona odjíždí ze sledovaného šlágru s prázdnou po prohře 0:2. Zidaneho družina to naplno rozbalila po přestávce, kdy padly oba góly. Cristiano Ronaldo v hledišti sledoval, jak jeho mladý nástupce v bývalém klubu, teprve devatenáctiletý Brazilec Vinícius Júnior, otevřel v 71. minutě skóre a nasměroval své barvy k vítězství i na čelo La Ligy. Naopak kapitán hostů Lionel Messi končil zklamaný, na gól proti největšímu rivalovi už čeká téměř dva roky.

Barceloně patřilo úvodní dějství. Katalánské hvězdy byly aktivnější, jenže šance Messiho, Arthura i Griezmanna zlikvidoval skvělý Thibaut Courtois. Na druhé straně se v brance předváděl Marc-Andre Ter Stegen, při gólové hlavičce Iska mu na brankové čáře pomohl Gerard Piqué.

Klíčové momenty se odehrály až v závěrečné dvacetiminutovce. Real stupňoval aktivitu a domácí hráči se dočkali i sladké odměny. Toni Kroos krásně uvolnil rozběhnutého Vinícia a ten s přispěním skluzujícího Piquého z úhlu propasíroval balon do brány.

Brazilský rychlík, během zápasu velmi aktivní, se stal nejmladším střelcem v historii El Clásika v 21. století. Radost hrdiny utkání byla nezměrná, dokonce si troufl na odvážný kousek.

V euforii napodobil gólovou oslavu legendárního Cristiana Ronalda, nejlepšího střelce klubové historie, momentálně pálícího za Juventus. Portugalský šutér utkání sledoval z tribuny vyprodaného Santiaga Bernabeu a z počinu svého talentovaného následovníka musel mít radost.

A dost možná měl na triumfu „bílého baletu“ svůj podíl. Proč? „Přišel za námi o poločase do kabiny, aby nám dal morální podporu. Proto jsem pak slavil jako on. Cristiano je vítěz na hřišti i mimo něj,“ prozradil Vinícius po utkání, že hvězdy Realu v šatně hecovala nečekaná návštěva.

Tři body pro Real zpečetil v nastavení nečekaný střelec. Střídající Mariano nastoupil v aktuální sezoně do prvního ostrého zápasu. Na hřišti strávil sotva minutu a už zdvihal ruce nad hlavu, když zakončil krásný průnik z pravé strany.

"Bílý balet" se díky výhře 2:0 vyšvihl v tabulce La Ligy před svého největšího rivala, po 26 odehraných zápasech vede o bod. Naopak Barceloně přibývají starosti. Katalánskému gigantovi se poprvé od roku 1975 stalo, že nedokázal vstřelit v obou duelech sezony proti Realu ani branku.

Zachmuřený končil zápas Lionel Messi. Nejlepší střelec v historii vzájemných soubojů s madridským konkurentem čeká na gól od 6. května 2018, kdy proti Realu skóroval naposledy. Od té doby proběhlo třaskavé derby už šestkrát, Messi nastoupil do čtyřech z nich a nezapsal ani branku, ani asistenci. Paradoxně skóroval v zápase, kdy proti němu za Real naposledy nastoupil Cristiano Ronaldo...

Messi hledá formu především v zápasech na soupeřových hřištích. Venku nedal branku už sedm zápasů po sobě, to se mu naposledy stalo v sezoně 2006/2007. Stále vládne střeleckým statistikám, jenže sám na všechno nestačí. Bolestně mu chybí zraněný Luis Suárez, bez něj to bude mít hlavní kápo i celá Barcelona v klíčové fázi sezony sakra složité.