Tyson chce přejmenovat Camp Nou. Stadion má nést název farmy na konopí | iSport.cz
27. dubna 2020 • 09:45

Tyson chce přejmenovat Camp Nou. Stadion má nést název farmy na konopí

Autor: ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Poradí si Slavia s neoblíbeným Jabloncem? Co Sparta v Karviné?
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stadion fotbalové Barcelony bude poprvé v historii přejmenován po sponzorovi. Katalánský klub dnes informoval o tom, že se rozhodl na rok prodat práva na pojmenování Campu Nou a celou částku věnuje na boj s pandemií koronaviru. O roční kontrakt se přihlásil Mike Tyson.  Dělá katalánský velkoklub pronájmem názvu stadionu správný krok? Do diskuze se zapojte ZDE. Camp Nou je s kapacitou 99 tisíc největším stadionem v Evropě a od svého vzniku v roce 1957 nikdy nebyl pojmenován po některém ze sponzorů. „Poprvé bude mít někdo možnost mít po sobě pojmenován Camp Nou a peníze půjdou na pomoc všem, ne jen Barceloně,“ citovala agentura AP viceprezidenta klubu Jordiho Caronera.

Klub původně plánoval prodat marketingová práva na Camp Nou až v sezoně 2023/2024. Vedení Barcelony si od smlouvy na 25 let slibovalo zisk 300 milionů eur (asi 8,2 miliardy korun), které by byly využity ke zmodernizování stadionu a tréninkových center.

O roční kontrakt na název stadionu už je i konkrétní zájemce. Do jednání s katalánským velkoklubem vstoupila firma bývalého boxera Mikea Tysona, která pěstuje konopí pro lékařské účely.

„Je to úžasný stadion a příležitost, na kterou jsme čekali,“ prohlásil v rozhovoru pro bBC TYsonnův obchodní partner Alki David s tím, že už proběhla první jednání.

„Pěstujeme konopí a Španělsko je známé jako evropský lídr v liberálních postojích a na cestě k legalizaci, takže se to nabízelo,“ dodal.

Barcelonský Camp Nou se právem řadí mezi nejkrásnější fotbalové stadiony světa
Barcelonský Camp Nou se právem řadí mezi nejkrásnější fotbalové stadiony světa

Podle viceprezidenta Barcelony Cardonera, který se sám zotavil z nákazy COVID-19, se na původním plánu katalánského celku nic nemění, vedení se pouze rozhodlo dát stadion k dispozici na dobrou věc. „Camp Nou volá SOS. Budeme naslouchat všem nabídkám, protože chceme přispět co nejvyšší částkou. Budoucí partner ale musí sdílet stejné hodnoty jako my,“ prohlásil.

Cardoner přiznal, že vedení se inspirovalo v rozhodnutí z roku 2006, kdy Barcelona začala nastupovat s logem UNICEF. Katalánský klub do té doby na dresech sponzora nenosil. Od roku 2011 byl charitativní fond na dresech nahrazen klasickými sponzory.

FC Barcelona Vše o klubu ZDE

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud