Real drží krok s Barcelonou, vyhrál 2:0. Nastoupil nejmladší hráč ligy | iSport.cz
25. června 2020 • 00:09

Real drží krok s Barcelonou, vyhrál 2:0. Nastoupil nejmladší hráč ligy

0
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání 31. kola španělské ligy nad Mallorkou 2:0 a bodově drží krok s vedoucí Barcelonou. Real má lepší bilanci vzájemných zápasů, která rozhoduje na konci soutěže. Celta Vigo se přiblížila k záchraně vítězstvím na hřišti San Sebastianu 1:0.

"Bílý balet" poslal na stadionu Alfréda di Stéfana, na němž Real hraje při rekonstrukci jednaosmdesátitisícového Santiaga Bernabéua, do vedení v 19. minutě ranou z ostrého úhlu Vinícius Júnior. Výhru domácích potvrdil po půli ranou z přímého volného kopu kapitán Sergio Ramos.

Za Mallorku nastoupil od 84. minuty Luka Romero, jenž se stal v 15 letech a 219 dnech nejmladším hráčem v historii španělské ligy. O 36 dní překonal dosavadní rekord někdejšího fotbalisty Celty Vigo Sansóna z roku 1939.

O vítězství Viga rozhodl těsně před půlí kapitán týmu Iago Aspas, který v pokutovém území upadl po souboji s obráncem. Následnou penaltu nejlepší střelec týmu s jedenácti ligovými brankami sám proměnil. Celta má v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice.