Real vyhrál v Granadě a je druhý, Villarreal se přiblížil Evropě

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 36. kole španělské ligy Granadu 4:1 a posunuli se na druhé místo o dva body za městského rivala Atlético. Villarreal zdolal Valladolid 2:0 a na sedmém místě má stejně bodů jako Betis. Sevillský celek remizoval s posledním Eibarem 1:1 a ztratil v boji o Evropskou ligu.

Trenér Realu Zinédine Zidane udělal v sestavě několik změn. Na trávník v Granadě vyslal nejmladší jedenáctku v sezoně, ale na výkonu to znát nebylo. První dvě branky připravili hráči narození po roce 2000, krajní obránce Miguel Gutiérrez a střední záložník Marvin. Gutiérrez přichystal v 17. minutě pozici Luku Modričovi a Marvin přiťukl míč Rodrygovi, který se v nastavení první půle prosadil po individuální akci.

Ve druhém poločase Jorge Molina snížil na 1:2, ale Real dvěma brankami ve dvou minutách své vedení opět navýšil. V 75. minutě vstřelil svůj druhý gól v sezoně Álvaro Odriozola a o minutu později se prosadil také nejlepší střelec týmu Karim Benzema. Francouzský útočník se mezi střelce zapsal již po dvaadvacáté v sezoně.

Stejně gólů jako Benzema vstřelil v letošní sezoně La Ligy útočník Villarealu Gerard Moreno. Druhý nejlepší kanonýr La Ligy poslal svůj tým v zápase s Valladolidem do vedení v 68. minutě. Devětadvacetiletý útočník španělské reprezentace si zpracoval dlouhý pas Pau Torrese, prodral se kolem domácího obránce a křížnou střelou překonal brankáře Roberta. Pojistku přidal v závěru francouzský záložník Etienne Capoue.

Thibault Courtois během zápasu na hřišti Granady

Moreno dal 55. gól v dresu Villarrealu v nejvyšší španělské soutěži a je sám nejlepším ligovým střelcem v klubové historii. Doposud se o první příčku dělil s Diegem Forlánem a Giuseppem Rossim.

Villarreal dokázal zareagovat na prohru z minulého kola, kdy podlehl Celtě Vigo 2:4, a přiblížil se pozicím zajišťujícím Evropskou ligu. Za šestým Betisem je jen kvůli horší vzájemné bilanci. Valladolid zůstává na sestupovém osmnáctém místě.

Betis dostal ve 4. minutě do rychlého vedení mexický záložník Andrés Guadrado, jehož střelu tečoval mimo dosah brankáře Marka Dmitroviče jeden z domácích obránců. Eibar po aktivním výkonu srovnal sedm minut před koncem, kdy se prosadil Sergio Enrich.

Eibar bodoval potřetí za sebou a z posledního místa ztrácí na sedmnáctou Huescu tři body. Betis remizoval posedmé z posledních osmi duelů a drží šesté místo.