5. července 2021 • 14:03

Messi a Barca. Klub chce ohnout pravidla, prodloužení ve státním zájmu

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia vs. Tiraspol po 14 letech: Trpišovský tehdy fandil po ranní směně
Sport Alive: Karel Poborský o konci kariéry či derby. A Budějovice? Naivní fotbal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco Lionel Messi na Copa América svými góly a asistencemi v podstatě sám dostal Argentinu do semifinále, v Barceloně se snaží, aby byl bez angažmá co nejkratší dobu. Španělská média mají za to, že smlouvu v jediném profiklubu své kariéry chce podepsat, brání tomu ale finanční pravidla. Případný odchod by byl katastrofou nejen pro klub, ale i pro finanční úřady.Dvě asistence, jeden gól, výsledek 3:0 a Messiho Argentina pohodlně přes Ekvádor postoupila do semifinále Copa América. Na pětinásobném vítězi Zlatého míče ani v nejmenším není vidět, že na turnaji hraje jako volný hráč, kterému v Barceloně vypršela smlouva.

Španělská média jsou přesvědčena, že kdyby trvalo Messiho zimní přesvědčení Katalánsko opustit, učinil by tak už dávno. Manchester City pro něj měl připravené větší peníze i dlouhodobější sportovní projekt s přesunem do USA. Malý génius ale dává Kataláncům čas, případný podpis v aktuální situaci by totiž porušil finanční pravidla La Ligy.

„Šéf Barcelony Joan Laporta se setkal s prezidentem La Ligy Javierem Tebasem, aby probrali situaci okolo smlouvy pro Lionela Messiho,“ odhalil server Sport.es. „Tebas sice chápe situaci Barcelony, ale vyzval ji, aby dodržovala stejná pravidla, která dodržují i ostatní kluby.“ Pokus přizpůsobit španělskou finanční fair play potřebám Katalánců tedy zjevně nevyšel.

Prostor pro královský plat tedy musí vzniknout jinak, a tak Camp Nou opouští levnější i dražší hráči. Marca píše, že Francisco Trincao je na cestě do Wolverhamptonu, Juniora Firpa má zase za přibližně 15 milionů eur angažovat Leeds.

Lionel Messi aktuálně nepatří Barceloně
Lionel Messi aktuálně nepatří Barceloně

To jsou ale menší položky v platovém rozpočtu. Laporta se už pokusil přesvědčit Samuela Umtitiho a Miralema Pjaniče, aby souhlasili s předčasným ukončením smluv. Oba odmítli, i tak se ale počítá s tím, že odejdou. Další místo by měl vytvořit prodej Philippeho Coutinha. Spekuluje se i o odchodu Antoinea Griezmanna.

Sport.es zároveň připomíná, že pokud by Messi v kariéře pokračoval mimo Španělsko, byla by to škoda nejen pro FC Barcelona. „Španělské zákony jsou pro fotbalisty nejtvrdší z největších lig. Messi musí odvést asi polovinu svého platu, takže platí do státní pokladny stejně jako 120 tisíc lidí s průměrným platem.“

Podle listu El Periódico Argentinec danící ve Španělsku odvedl od roku 2017 státu 370 milionů eur, v přepočtu téměř 9,5 miliardy korun.

FC Barcelona Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga

9. kolo
Články odjinud


Články odjinud