La Liga | Barcelona si bez problémů poradila s Levante, Getafe je pořád bez bodu | iSport.cz
26. září 2021 • 23:00

Barcelona si bez problémů poradila s Levante, Getafe je pořád bez bodu

Autor: ČTK, krm
0
SESTŘIH: Sparta Praha - Pardubice 1:2sn. Pražané ztratili i třetí dobře rozehraný zápas
iSport podcast: Vše o Peltově dotační kauze. Jaké má argumenty, jak se případ odehrál?

Fotbalisté Barcelony v 7. kole španělské ligy zdolali Levante 3:0 a zůstávají neporaženi. Výhru Kataláncům přiblížilo v prvním poločase nizozemské duo Memphis Depay, Luuk de Jong. Skóre uzavřel v první minutě nastavení Ansu Fati. San Sebastian porazil Elche 1:0 a posunul se na druhé místo

Barcelona v duelu absolutně dominovala, hráčům Levante povolila pouze dvě střely na branku, přičemž sama gólmana Aitora Fernándeze ohrozila dvanáctkrát. Jako první ho překonal Depay, který v 7. minutě proměnil penaltu.

Na 2:0 zvýšil svým prvním gólem v barcelonském dresu De Jong. Vytáhlý nizozemský útočník dostal perfektní pas mezi stopery a sám před brankářem se nemýlil. V nastaveném čase přidal třetí branku střídající Fati a Barcelona po dvou remízách bodovala naplno. V neúplné tabulce se posunula na páté místo.

Na druhou pozici se po hubené výhře nad Elche posunul San Sebastian, vítězství 1:0 trefil v 81. minutě Mikel Oyarzabal, který využil obrovského zaváhání defenzivě hostů. Baskický celek prodloužil svou sérii bez prohry již na sedm zápasů.

Betis Sevilla porazil Getafe 2:0 a prodloužil svou sérii bez prohry na čtyři zápasy. Getafe, jemuž kvůli zranění chyběl český reprezentant Jakub Jankto, stále čeká na první bodový zisk a zůstává poslední.

V horní polovině ligového pořadí se stále drží Vallecano, které si poradilo 3:1 s Cádizem. V souboji týmů ze středu tabulky Pamplona zdolala Mallorcu 3:2. Vítězný gól hostů vstřelil v 88. minutě Javier Martínez.