3. října 2021 • 20:45

Real Madrid poprvé v sezoně nebodoval. Nečekaně padl s nováčkem Espanyolem

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté vedoucího Realu Madrid v 8. kole španělské ligy utrpěli nečekanou porážku 1:2 na hřišti nováčka Espaňolu Barcelona a poprvé v této sezoně La Ligy nebodovali. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho zopakovali výsledek z úterního domácího utkání skupiny Ligy mistrů s Šeriffem Tiraspol.

Espaňol poslal do vedení v 17. minutě Raul De Tomás. Několik slibných šancí Realu poté neproměnil Éder Militao a po hodině hry přidal druhou domácí branku Aleix Vidal. „Bílý balet“ v 71. minutě snížil gólem Karima Benzemy, ale víc už favorit nestihl. I proto, že vyrovnání Edena Hazarda neplatilo kvůli ofsajdu.

Poprvé v sezoně bodovali fotbalisté Getafe, kteří remizovali se San Sebastianem 1:1. Český reprezentant Jakub Jankto se v sestavě Getafe kvůli zranění nohy neobjevil. I přes zisk prvního bodu se jeho tým krčí na posledním místě tabulky. San Sebastian je se sedmnácti body třetí o skóre za Realem a Atléticem.

Na sedmnáct bodů mohli v 8. kole dosáhnout také fotbalisté Sevilly, ale prohráli 0:1 s Granadou a jsou čtvrtí. První výhru Granady v ročníku trefil v 25. minutě Ruben Rochina.

Villarreal v domácím utkání porazil Betis Sevilla 2:0. Obě branky "Žluté ponorky" vstřelil nejlepší střelec týmu Arnaut Danjuma. Villarreal se posunul na jedenácté místo, Betis zůstal desátý.

aut Danjuma. Villarreal se posunul na jedenácté místo, Betis zůstal desátý.