Real ztratil, na Villarrealu. Atlético zvládlo přestřelku s Getafe

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Záložník fotbalové reprezentace Jakub Jankto si připsal gólovou asistenci, Getafe přesto prohrálo v madridském derby 3:4 na hřišti obhájců titulu Atlética. Vedoucí tým soutěže Real Madrid remizoval 0:0 na hřišti Villarrealu a po 24. kole má „Bílý balet“ na druhou Sevillu náskok čtyř bodů. Branka nepadla ani v utkání Cádiz - Celta Vigo.

Atlético se brzy ujalo dvougólového vedení, a to ještě Suárez neproměnil pokutový kop. Po půlhodině ale tečoval Janktovu střelu zpoza vápna Mayoral a ve 37. a 42. minutě proměnil dvě penalty Ünal. Divoký první poločas zakončil druhou trefou v zápase Correa. Getafe se stalo prvním týmem od otevření stadionu Wanda Metropolitano (2017), které nastřílelo Atléticu v úvodní pětačtyřicetiminutovce tři branky.

Další góly už ale nepřidalo, i když domácí hráli od 58. minuty bez vyloučeného stopera Felipeho. Naopak v závěru se prosadil Hermoso a i v oslabení zařídil favoritovi vítězství. Atlético se posunulo na čtvrtou příčku, Getafe je patnácté.

Trenér Ancelotti odkoučoval stý ligový zápas na lavičce Realu, při jubileu se ale musel opět obejít bez zraněného kapitána a nejlepšího střelce Benzemy. Na hrotu útoku dostal šanci poprvé od srpna Bale, ani on ale střelecké trápení neprolomil. Domácí několikrát podržel skvělý brankář Rulli, na druhé straně trefil Danjuma tyč.

Real je suverénně nejlepší tým La Ligy na hřištích soupeřů, tentokrát ale počtvrté v sezoně ve venkovním utkání ztratil. „Žlutá ponorka“ zůstává na šestém místě.

Výsledky 24. kola španělské fotbalové ligy

Cádiz - Vigo 0:0

Villarreal - Real Madrid 0:0

Vallecano - Pamplona 0:3
Branky: 8. Moncayola, 40. R. García 90.+3, K. García

Atlético Madrid - Getafe 4:3
Branky: 20. a 45.+4 Correa, 27. Cunha, 89. Hermoso - 37. z pen. a 42. z pen. Ünal, 30. Mayoral

1. Real 38 26 8 4 80:31 86
2. Barcelona 38 21 10 7 68:38 73
3. Atlético 38 21 8 9 65:43 71
4. Sevilla 38 18 16 4 53:30 70
5. Real Betis 38 19 8 11 62:40 65
6. Real Sociedad 38 17 11 10 40:37 62
7. Villarreal 38 16 11 11 63:37 59
8. Bilbao 38 14 13 11 43:36 55