3. září 2022 • 23:00

Barcelona se naladila na Plzeň výhrou nad Sevillou. Real Madrid zdolal Betis

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Barcelony v generálce na Ligu mistrů proti Plzni vyhráli ve čtvrtém kole španělské ligy 3:0 v Seville. Na výhře se pátým gólem v La Lize podílel polský útočník Robert Lewandowski.

V tabulce je katalánský celek o dva body druhý za Realem, který jako jediný ještě neztratil ani bod. Dnes madridský celek uspěl v bitvě dvou posledních stoprocentních týmů ve španělské lize a doma porazil 2:1 Betis Sevilla.

Real šel do vedení v deváté minutě poté, co Vinícius Júnior z hranice vápna přehodil brankáře Silvu. Betis vyrovnal o osm minut později po pohotovém voleji Canalese. O výhře Bílého baletu rozhodl v 66. minutě Rodrygo.

Real zůstal stoprocentní a navíc ukončil i nepříznivou sérii s Betisem. Proti andaluskému celku ukončil pět let trvající střelecký půst na domácím stadionu, kde ho také po stejné době dokázal porazit.

V dresu sevillského celku do rekordní dvacáté sezony La Ligy naskočil Joaquín Sánchez, který nastoupil na posledních 19 minut. Jednačtyřicetiletý záložník vyrovnal rekord Miguela Solera.

V úspěšném vstupu do sezony pokračuje i Barcelona, jejíž výhru v Seville zařídili Raphinha, Lewandowski a García. Katalánský celek ještě v La Lize neprohrál, jedinou ztrátu zaznamenal při remíze s Vallecanem.

Lewandowski je před zápasem s Plzní, kterou Barcelona přivítá na úvod základní skupiny ve středu, ve formě. Po přestupu z Bayernu vyšel naprázdno jen v prvním kole a s pěti góly se dělí o vedení pořadí střelců La Ligy s Iago Aspasem z Viga.

Atlético Madrid remizovalo 1:1 v San Sebastianu a se sedmi body mu patří šesté místo. Hosté se ujali vedení kuriózním gólem, když Llorente trefil přímo z rohu tyč a z dorážky se prosadil Morata. Za San Sebastian vyrovnal v 55. minutě Sadiq.