Benzema se loučil gólem z penalty. Záchrana pěti klubů, padá Valladolid

0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Fotbalisté Osasuny si po 17 letech zahrají poháry. Kvalifikaci Evropské konferenční ligy zaručila týmu z Pamplony v závěrečném 38. kole španělské ligy výhra 2:1 nad Gironou, na které se podílel oběma góly chorvatský útočník Ante Budimir.

Valladolid sestoupil, v záchranářském souboji mezi šesti ohroženými týmy mu nestačila bezbranková remíza s Getafe. Mistrovská Barcelona podlehla Celtě Vigo 1:2. Karim Benzema se rozloučil se čtrnáctiletým angažmá v Realu Madrid gólem z penalty, jeho tým skončil po remíze 1:1 s Bilbaem na druhém místě. Atlético Madrid ztratilo vedení s Villarrealem v závěru a po remíze 2:2 zůstalo třetí. Vítěz Evropské ligy Sevilla podlehla čtvrtému San Sebastianu 1:2.

Osasuna si zajistila sedmou příčku díky povedenému vstupu do druhého dějství, kdy nejdříve v 52. minutě Budimir zakončil individuální akci Barji do prázdné brány a o tři minuty později přidal hlavou druhou branku. Gironě se podařilo v závěru už jen snížit, když se prosadil Brazilec Reinier, který je v týmu na hostování z Realu Madrid.

Valladolid pouze remizoval s Getafe a po roce se tak vrací do druhé nejvyšší soutěže. Až do úplného konce sezony přitom živil naděje, Almeríi se ale v 87. minutě zápasu s již sestupujícím Espaňolem Barcelona podařilo vyrovnat na 3:3. Almeríi bod stačil u udržení mezi elitou.

Celta Vigo si poradila s mistrovskou Barcelonou a vyhnula se tak sestupu. O výhře rozhodl mladý odchovanec Veiga, který nejprve ve 42. minutě otevřel skóre zápasu a v 65. minutě krásným lobem z kraje vápna přehodil Ter Stegena a zvýšil na 2:0. Za hosty už dokázal pouze snížit Fati.

V zápase Betisu s Valencií se domácí loučili s klubovou legendou Joaquínem, který ve 41 letech ukončil kariéru. Španělský záložník odehrál svůj 622. španělský ligový zápas, čímž vyrovnal rekord brankáře Andoniho Zubizarrety. Betis remizoval s Valencií 1:1.

"Bílý balet" potřeboval k jistotě druhého místa zvítězit nad Bilbaem, od 50. minuty ale prohrával, když Sancet dostal dostatek prostoru k doražení vlastní střely. O dvacet minut později kopal Real po úderu loktem do obličeje Militaa penaltu a Benzema ji proměnil střelou doprostřed branky. Francouzský útočník dnes nastoupil ke svému poslednímu a zároveň 439. ligovému zápasu za Real, čímž vyrovnal Fernanda Hierra na šestém místě v počtu odehraných utkání za klub.

Real se stal nakonec i přes remízu vicemistrem, jelikož jeho městský rival Atlético pouze remizoval na hřišti Villarrealu. Po úvodním gólu Jacksona se hostům podařilo zápas otočit, Griezmann dvakrát připravil gól Correovi. Francouzský útočník je s 15 góly a 16 asistencemi nejproduktivnějším hráčem soutěže. O druhé místo ale obral Atlético ve třetí minutě nastavení Pascal.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Mallorca - Vallecano 3:0
Branky: 51. Muriqi, 71. Copete, 90.+4 Rodríguez A.

Espaňol Barcelona - Almería 3:3
Branky: 13. Puado, 49. Pierre-Gabriel, 73. Koleosho - 58. a 88. z pen Embarba, 10. Touré)

Valladolid - Getafe 0:0.

1. Barcelona 38 28 4 6 70:20 88
2. Real 38 24 6 8 75:36 78
3. Atlético 38 23 8 7 70:33 77
4. Real Sociedad 38 21 8 9 51:35 71
5. Villarreal 38 19 7 12 59:40 64
6. Real Betis 38 17 9 12 46:41 60
7. CA Osasuna 38 15 8 15 37:42 53