12. července 2011 • 18:22

Korupční skandál pokračuje, zatčen Sivokův trenér

Autor:
Tureckým fotbalem otřásá korupční skandál, policie zatkla trenéra Besiktase Istanbul, kde působí český stoper Tomáš Sivok
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie zadržela další osoby podezřelé ze zapletení do rozsáhlého korupčního skandálu v tureckém fotbalu - trenéra Tayfura Havtucua z Besiktase, kde vede i českého obránce Tomáše Sivoka, funkcionáře tohoto istanbulského celku Serdara Adaliho a dva hráče dvanáctého týmu uplynulého ročníku nejvyšší soutěže Büyüksehiru.V souvislosti s korupcí se ocitlo ve vazbě celkem 26 lidí včetně prezidenta úřadujícího šampiona Fenerbahce Azize Yildirima, který čelí obvinění ze zmanipulování 19 zápasů. Zadržen byl také Sadri Sener, předseda vicemistra Trabzonsporu, kam má namířeno obránce Ondřej Čelůstka z pražské Slavie.Fenerbahce se však podle všeho nemusí obávat, že by kvůli skandálu přišlo titul a účast v Lize mistrů. Vedení tureckého svazu dnes totiž pozastavilo vlastní vyšetřování do té doby, než dostane od vyšetřujících orgánů potřebnou dokumentaci.

"Disciplinární řízení začne, až soud převezme od státního zástupce obžalobu," citovala agentura AP předsedu svazu Mehmeta Aliho Aydinlara. "Kluby tak budou v evropských pohárech startovat podle konečného pořadí v tabulce," dodal s tím, že svaz byl kvůli vyšetřování v neustálém kontaktu s UEFA i FIFA.

Aydinlar také uvedl, že nová sezona v Turecku začne podle plánu 5. srpna a Fenerbahce se 31. července utká v Superpoháru s pohárovým vítězem Besiktasem. Odložení soutěže navrhlo mimo jiné vedení Galatasaraye, které ve vyšetřování korupce nefiguruje.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze