Hlasy ve Zlatém míči VYZRAZENY! Italové volili Pirla, Gerrard Suáreze

Cristiano Ronaldo
Franck Ribéry
Lionel Messi
Cristiano Ronaldo se Zlatým míčem v roce 2008.
Fanoušci Realu Madrid vytáhli na podporu Ronalda masky i číslo jeho dresu
Cristiano Ronaldo se raduje s Garethem Balem
Cristiano Ronaldo letos vyhlíží životní formu.
21
Fotogalerie
jon, sh, iSport.cz
Zahraničí
Začít diskusi (0)

Už 13. ledna bude jasno. O majiteli Zlatého míče FIFA za rok 2013 se rozhodne mezi očekávanou trojicí Lionel Messi, Franck Ribéry a Cristiano Ronaldo. Jak ostře sledovaná volba fotbalového krále dopadne? Leccos může napovědět i seznam hlasujících, který uveřejnil španělský server elmundodeportivo. Mezi nimi se našli tací, co na první místo dali úplně jiné hráče.

Na hlasovacích lístcích kapitánů a trenérů reprezentací, jejichž volbu zveřejnil španělský server elmundodeportivo.com, se objevila zajímavá jména. Například italská dvojice Gianluigi Buffon, Cesare Prandelli dala na první místo svého krajana Andreu Pirla.

Anketa
Kdo by měl vyhrát Zlatý míč?
Cristiano Ronaldo
Lionel Messi
Franck Ribéry
Na prvním místě v prestižní anketě se v jednom případě objevil kanonýr Liverpoolu Luis Suárez - zařadil ho tam jeho spoluhráč a kapitán anglické reprezentace Steven Gerrard. Poláka Roberta Lewandovski z Dortmundu zase viděli jako jedničku trenér Jamajky Winnie Schäfer a Andrése Iniestu zase zařadili na úplnou špičku trenéři Guatemaly a Nikaraguy.

Celkově ale vládli největší favorité z finální trojice, ze které vzejde v půlce ledna celkový vítěz. Podle preferencí hlasujících, které zmiňuje mundpodeportivo, by Zlatý míč převzal Cristiano Ronaldo (18krát na prvním místě), za ním by skončil Franck Ribéry (10) a Lionel Messi (9).

Skutečný král světového fotbalu bude oznámen 13. ledna na slavnostním večeru v Curychu. Ve Zlatém míči FIFA hlasují trenéři a kapitáni reprezentací plus vybraní novináři. Za Českou republiku má toto právo Stanislav Hrabě z deníku Sport.

Podívejte se, jak vidí šance jednotlivých kandidátů deník Sport.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů