Norský ZÁZRAK! V 15 střílí góly v lize, uchvátil United i Bayern | iSport.cz
31. července 2014 • 04:20

Norský ZÁZRAK! V 15 střílí góly v lize, uchvátil United i Bayern

Autor: jon
Martin Ödegaard, jeden z největších norských fotbalových talentů. V patnácti letech už září v první lize a dává góly
TOP VIDEA
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Martin Ödegaard. Jméno, které brzy může vystřelit mezi největší světové fotbalové hvězdy. Drobnému klučinovi z Norska je teprve patnáct let, přesto doma láme rekordy. Stal se nejmladším hráčem i střelcem historie norské ligy, očaroval fanoušky i odbornou veřejnost. Už teď nadaného ofenzivního záložníka ze severu Evropy nahání kluby jako Manchester United či Bayern Mnichov.Stačí si prolétnout sestřih jeho akcí na youtube. Tenhle kluk na to má. Skvělá technika, precizní levačka, na níž leží míč jako přilepený. Martin Ödegaard svým stylem lehce připomíná Lionela Messiho, svůj velký idol.

Ačkoliv u jeho data narození svítí rok 1998, už se stihl prosadit mezi dospělými. Ödegaard na jaře naskočil v dresu Stromsgodsetu do první ligy (v Norsku se hraje systémem jaro-podzim), v 11 duelech vstřelil tři branky, k tomu přidal ještě vyšší počet asistencí.

V patnácti letech překonal několik rekordů. 13. dubna 2014 se stal nejmladším hráčem, který v Norsku zasáhl do elitní soutěže. Brzy u prvního týmu podepsal profesionální kontrakt, 16. května vstřelil svůj premiérový ligový gól. Jak jinak, taktéž jako nejmladší hráč norské historie.

VIDEO: sestřih nejlepších akcí supertalentovaného hráče z Norska

Na první pohled má z fotbalu obrovskou radost. Na hřišti dělá kličky o generaci starším, vyspělejším hráčům. Mnohé obránce přivádí k šílenství, ti ho často zastavují jen za cenu faulů. Dělá to s naprostou samozřejmostí, s neskutečnou technickou jemností a vytříbeností.

Největší norský talent asi na domácí půdě dlouho nevydrží. V minulosti už absolvoval tréninkové stáže v Manchesteru United a Bayernu Mnichov, oba kluby jeho raketově stoupající kariéru bedlivě sledují.

Pokud bude Ödegaard, syn bývalého norského ligového fotbalisty, v podobných výkonech pokračovat, brzy podepíše mnohem lepší kontrakt. V Bayernu či Manchesteru by už nemuselo jít jen o tréninkovou stáž.

 
Články odjinud


Články odjinud