23. července 2016 • 14:03

Přejela nás formule 1, to se stává, hlásil po propadáku Mourinho

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trapas. Manchester United prohrál na úvod svého čínského turné s Borussií Dortmund 1:4 a fanoušci jen zírali, jak dostávají „rudí ďáblové“ na frak od bundesligového rivala. Manažer United José Mourinho si ale z debaklu nedělal těžkou hlavu. „My jsme byli jako formule 3 a přejela nás formule 1,“ uznal kvalitu na straně soupeře. „Bylo znát, že jsme v jiné fázi přípravy.“Fanoušci byli pořádně natěšení na zápas slavných klubů. Magnet v podobě extravagantního kouče Mourinha na lavičce United, to byl také pořádný tahák. Jenže Dortmund soupeře v Šanghaji porazil zcela suverénně. Manchester United nehrál kompletní a v dusném horku se utavil, „rudí ďáblové“ tak pod vedením Mourinha poprvé prohráli.

„Vidím to jednoduše. Dortmund je v přípravě o hodně dál než my, proto vypadal o dost lépe,“ hodnotil bídný vstup do čínského turné Mourinho. Porážku 1:4 se snažil bagatelizovat. „Stává se to každý rok, že týmy vysoko prohrají. Po deseti minutách museli mít všichni jasno, že my jsme začali s tréninkem před pár dny a hráli jsme jeden zápas. Naopak Dortmund začal před měsícem a hrál už čtyřikrát,“ obhajoval se portugalský trenér. „Bylo to pro nás hodně těžké.“

Ten nakonec našel na utkání i pozitiva. Spokojený byl hlavně s druhým poločasem zmíněného zápasu. Tam už byl tým United chvílemi i lepší. „Více jsme se přizpůsobili hře. A myslím, že výsledek 3:2 by zápasu odpovídal více než 4:1. Ale Dortmund ukázal kvalitu. Ať už šlo o jednotlivce, nebo celý tým. Jsou prostě v tuhle chvíli mnohem dál než my.“

I proto, že jeho tým trénuje teprve deset dní, nechtěl svůj tým odsuzovat za šanghajský propadák. „Hrála tu roli celá řada faktorů. Chci být spravedlivý a tady to opravdu nejde analyzovat objektivně vzhledem k rozdílné fázi přípravy obou mužstev. Dortmund byl jako formule 1, my jako formule 3. Ale to neznamená, že u nás nebyla vidět kvalita. I tyto duely vám hodně ukážou, třeba co se týče mentality, i kdo je jaká osobnost,“ vysvětloval Mourinho.

„A taky nám chybělo osm hráčů, takže nastoupili i někteří fotbalisté, co nakonec v United hrát nebudou. Náš tým bude jiný,“ upozornil.

Ten si dál stojí za tím, že by na Old Trafford měly přijít během léta čtyři posily. V mozaice tak trenérovi schází jedno velké jméno – podle všeho Francouz Paul Pogba. „Co se týče posilování, jsme ve třech čtvrtinách, ještě bych chtěl jednoho hráče do středu hřiště. Tohle však na výsledek s Dortmundem nemělo vliv,“ řekl Mourinho.

Manažer Manchesteru United José Mourinho svůj tým po prohře s Dortmundem omlouval. Gesta zmaru si ale během utkání neodpustil.
Manažer Manchesteru United José Mourinho svůj tým po prohře s Dortmundem omlouval. Gesta zmaru si ale během utkání neodpustil.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze