10. srpna 2017 • 15:07

Sport MAGAZÍN: Speciál k Premier League a La Lize i rozhovor s Čechem

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozhovor s Petrem Čechem o nejlepších kanonýrech anglické ligy a obsáhlý servis k pátečnímu startu Premier League. V lehkém předstihu i k rozjezdu La Ligy. To všechno nabízí páteční Sport Magazín a jeho úvodní díl, věnovaný top fotbalovým ligám. Za týden se dostane na Bundesligu a Serii A.Jak se bude vyvíjet nadcházející ročník fotbalové Premier League, který začíná pátečním večerním zápasem Arsenalu s Leicesterem? Petr Čech, legenda v domácí brance, má jasno.

„Bude nejvyrovnanější v historii. A na obou stranách tabulky,“ prorokuje. „Minulá sezona se nepovedla Sunderlandu, který byl od prvního kola přikovaný u dna a už se z toho nevyhrabal. Takových týmů teď bude málo. Na obou koncích se bude hrát až do posledního kola. Uspějí týmy, které se nejvíc vyhnou zbytečným ztrátám.“

Čech v rozhovoru pro Sport Magazín na startu své čtrnácté sezony v Premier League popisuje zkušenosti s elitními střelci soutěže. Vypráví, v čem jsou nebezpeční Harry Kane, Eden Hazard, Zlatan Ibrahimovic nebo Diego Costa, vysvětluje, jak se za poslední roky mění ofenzivní styl jednotlivých mužstev.

„Dřív byli hráči, kteří do gólmana vletěli, a nic se nedělo. Před několika lety měly hru na tomhle založenou Bolton nebo Blackburn. Teď už to v takové míře není. Ale stále jsou týmy, které k tomu mají sklony. West Bromwich a Crystal Palace jsou vyhlášení specialisté na standardní situace,“ říká 35letý matador Čech.

Dostává od útočníků v soubojích do žeber? „Spíš blokují a drží. Tak, že gólman vlastně ani nemá šanci se na centr rozběhnout. Chytí vás do kleští a nepustí. Bohužel se v Anglii blokování brankáře pořád ještě moc nepíská. Ti, kteří toho využívají, mají velkou výhodu,“ tvrdí.

Celý rozhovor najdete v pátečním Sport Magazínu, stejně jako představení všech klubů Premier League i španělské La Ligy, největší hvězdy, souhrn letních novinek, přestupové souhrny, termíny největších šlágrů i tipy na konečné umístění.

Z obsahu pátečního Sport Magazínu

Rozhovor: Petr Čech

Premier League a La Liga 2017/18: hvězdy, klíčové termíny, představení klubů

Vysoká hra Zdeňka Haníka: o Rosickém a zahraničním know-how

Sportovní televizní program na celý týden

Páteční Sport MagazínPáteční Sport Magazín

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze