Mladík porazil rakovinu a vrátil se na hřiště. Pogba mu poslal dojemný vzkaz | iSport.cz
7. ledna 2019 • 20:02

Mladík porazil rakovinu a vrátil se na hřiště. Pogba mu poslal dojemný vzkaz

Autor: roc
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhrál velký a těžký boj. 14letému mladíkovi Bryanu Dodienovi hrajícímu za Juventus byla před třemi lety diagnostikována rakovina. Zápas s osudem však zvládl a o víkendu poprvé nastoupil za turínský tým do patnácti let. Zároveň se dočkal pocty od francouzského reprezentanta Paula Pogby, jenž statečnému borci poslal dojemný vzkaz přes sociální sítě.Po příchodu Oleho Gunnara Solskjæra na Old Trafford povstal celý Manchester United, včetně středopolaře Paula Pogby. Záložník se výrazně podílel na výhrách ve všech čtyřech ligových duelech pod novým trenérem, když dokázal vsítit čtyři branky. Kromě fotbalových výkonů nyní potěšil fanoušky i svým lidským přístupem.

Francouzský reprezentant si totiž vzpomněl na Bryana Dodiena, mladého hráče svého předchozího zaměstnavatele. 14leté fotbalové naději byla před třemi lety, tedy v době, kdy Pogba ještě oblékal dres „staré dámy“, diagnostikována rakovina, načež musela seknout s fotbalem. Těžký boj se zákeřnou nemocí však zvládla a o víkendu se vrátila na trávník, když nastoupila za turínský tým do patnácti let a pomohla k vítězství 3:1 nad Boloňou.

A to vítěze loňského světového šampionátu v Rusku náramně potěšilo. Mladému bojovníkovi poslal v neděli večer skrze sociální síť Twitter dojemný vzkaz. „Jaké požehnání, že Bryan porazil rakovinu a nastoupil k prvnímu zápasu za patnáctku Juventusu. Jsem na tebe hrdý, můj příteli, děkuji ti za inspiraci pro mě i spoustu ostatních. Doufám, že se brzy uvidíme,“ napsal k videu, do něhož mimo jiné připojil společné fotografie.

Pogba podporoval Dodiena od doby, co se o jeho onemocnění dozvěděl. V roce 2016 mu věnoval vítězství v Italském poháru, před finálovým utkáním proti milánskému AC si navíc pod černobílý dres oblékl tričko se vzkazem „Bryane, jsem s tebou".


 
Články odjinud


Články odjinud