UEFA rozvolňuje! Fanoušci mohou na fotbal, pokud to úřady dovolí | iSport.cz
1. října 2020 • 19:23

UEFA rozvolňuje! Fanoušci mohou na fotbal, pokud to úřady dovolí

Autor: ČTK, jon
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Nerada jsem hrála s Češkami, říká Cetkovská před historickým běloruským finále
Kauza Hašek: Porovnání fotbalových vzbouřenců u nás a v zahraničí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie (UEFA) povolí zaplnit stadiony z 30 procent, musí s tím ale souhlasit místní úřady. Podmínkou je i dodržení hygienických opatření. Nařízení začne platit od příštího týdne, kdy jsou na programu zápasy národních týmů. UEFA o rozhodnutí informovala na svém webu.Výkonný výbor UEFA se ke zmírnění opatření odhodlal poté, co minulý čtvrtek v Superpoháru UEFA mezi Bayernem Mnichov a Sevillou dovolil z 30 procent naplnit budapešťskou Puskás Arénu čítající 67 tisíc míst. UEFA využila zápas jako pilotní projekt k částečnému návratu diváků na stadiony v době pandemie koronaviru. Poslední zápasy konané pod hlavičkou UEFA s plnou kapacitou se konaly v březnu.

Fanoušci budou muset dodržovat rozestupy a nosit roušky. Další hygienická opatření budou záležet na místních orgánech. Na venkovní utkání se diváci nedostanou.

Otázkou je, kterých zemí se rozhodnutí UEFA bude týkat. V Anglii, Itálii, Španělsku či od pondělí i v Česku se fotbal hraje bez diváků.

V Německu lze od začátku sezony naplnit 20 procent kapacity stadionů. Zatím jde o dočasný krok, který bude po šestitýdenním zkušebním období znovu vyhodnocen. Přítomnost fanoušků na tribunách ale nadále podléhá rozhodnutí místních úřadů, které s ohledem na aktuální situaci můžou stadiony zase zavřít.

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud