1. července 2022 • 18:15

Král využil pravidla FIFA, na rok pozastavil smlouvu ve Spartaku

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Podry: Ivánku, co říkáš na třetí kolo, kamaráde? 25 alibistů a práce taková, že teda fakt nevim…
SESTŘIH: Nottingham - West Ham 1:0. Souček a Coufal stále bez bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový záložník Alex Král využil upraveného pravidla mezinárodní federace FIFA a pozastavil smlouvu ve Spartaku Moskva do konce června 2023. Tiskové oddělení ruského klubu o tom informovalo agenturu Interfax. Nové angažmá českého reprezentanta je zatím nejasné.Čtyřiadvacetiletý Král přestoupil do celku z ruské metropole v létě 2019 z pražské Slavie. Minulou sezonu strávil na hostování ve West Hamu po boku obránce Vladimíra Coufala a záložníka Tomáše Součka.

V dresu „Kladivářů“ ale odehrál pouhých šest soutěžních zápasů, v drtivé většině utkání zůstal na lavičce. Nyní tak hledá nové působiště. Podle informací deníku Sport není jeho návrat do Slavie na pořadu dne i vzhledem k přetlaku na pozici středního záložníka v týmu sešívaných.

Zahraniční fotbalisté působící v ruských a ukrajinských klubech můžou přerušit své kontrakty až do 30. června 2023. O prodloužení lhůty rozhodla minulý měsíc FIFA, jež po únorovém vpádu ruských vojsk na Ukrajinu umožnila cizincům přerušit smlouvy původně jen do konce letošního června.

Minulý týden jiný český reprezentant Jan Kuchta odešel do Sparty na roční hostování s opcí z Lokomotivu Moskva, kam letos v lednu přestoupil z týmu úhlavního sparťanského rivala Slavie. Pětadvacetiletý útočník však na rozdíl od Krále pravidla FIFA nevyužil.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud