21. března 2010 • 10:01

Toulalan: Mistři světa mi lezou na nervy

Autor:
Reklama
Adrian Mutu v hlavičkovém souboji s Toulalanem
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záložník Lyonu Jeremy Toulalan se ostře ohradil proti kritice, která spadá na francouzskou reprezentaci po nepovedených výkonech v kvalifikaci na mistrovství světa. Komentáře členů bývalého úspěšného týmu z přelomu tisíciletí mu už podle jeho slov "lezou na nervy"."Je jasné, že nejsme skvělí," řekl Toulalan domácímu listu Le Progres. "Nehrajeme fotbal, o kterém se potom lidem doma zdá, ale Francie vždy v kvalifikacích těžce bojovala," dodal.

Reprezentanti země galského kohouta se na MS do Jihoafrické republiky probojovali až z baráže, kterou navíc rozhodl kontroverzní hrou rukou před postupovou brankou útočník Thierry Henry. Tisk tak současný tým často kriticky srovnává s veleúspěšným výběrem, který v roce 1998 ovládl domácí MS a o dva roky později i ME v Belgii a Nizozemsku.

Toulalan se zastal i trenéra Raymonda Domenecha, který sice podle médií stále balancuje na hranici odvolání, na lavičce už ovšem panuje šest let. "Vůbec si nezaslouží tuhle skepsi. Oceňuji ho jako člověka a mám ho rád jako kouče, tahle atmosféra mu určitě také leze na nervy."

Šestadvacetiletý záložník i přes rozpačitou kvalifikaci věří, že Francie v Jihoafrické republice postoupí minimálně do čtvrtfinále. Nejprve ovšem musí změřit ve skupině A síly s domácím týmem, Mexikem a Uruguayí.

 

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, toulalan, francie
 Klasická verze
Mobilní verze