27. dubna 2012 • 16:27

Výkonný výbor FAČR zrušil členství Drnovicím a FC Bohemians Praha

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Důkaz z VAR: Chorý opravdu NEšlápnul na Trmala. Přesto ho podrazil a nechtěl se mu vyhnout
Ondřej Moravec o Hochfilzenu: Vyplatí se tu riskovat. Kterého závodu lituje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKUTALIZOVÁNO | Výkonný výbor FAČR ukončil k 1. červenci členství fotbalovým klubům FK Drnovice a FC Bohemians Praha kvůli tomu, že jsou oba kluby z nižších soutěžích v insolvenci. V kauze tří Bohemek tak zůstávají jen dvě - prvoligoví Bohemians 1905 a druholigoví Bohemians Praha. Majitel FC Bohemians Praha Michal Vejsada hodlá podat za vyloučení na asociaci žalobu a bude požadovat náhradu škody.

"Stanovy nám umožňují vyloučit klub, který je v insolvenci. Zástupce obou klubů jsme pozvali, dorazily jen Drnovice, jelikož zástupce FC Bohemians si pozvánku nevyzvedl. I tak jsme postupovali podle práva, které máme, a rozhodli jsme se oba kluby vyloučit z našich řad k 1. červenci, aby se to nedotklo rozehraných soutěží," uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Ten si při nástupu do funkce dal za úkol vyřešit kauzu tří Bohemek. "Toto je začátek. Bude ale muset následovat více úkonů. Teď máme ze tří Bohemek dvě a to je důležité. Máme také pokyny od UEFA, že nebudou nic rozhodovat směrem k Bohemkám, dokud to sami nebudeme mít vyřešené. Teď jim můžeme ukázat, že je tady vůle tu naši noční můru řešit," dodal Pelta.

Asociace ale odmítla, že by byl klub FC Bohemians Praha vyloučen kvůli kauze Bohemians. Důvodem je konkurzní řízení, ve kterém se klub nachází. "Při tvorbě nových stanov jsme chtěli řešit problém s kluby, které jsou v insolvenci nebo v konkurzním řízení. Pak totiž nejsou schopné plnit své povinnosti, které musí plnit každý člen. Není to jen o profesionálních smlouvách, ale i o práci s mládeží," uvedl místopředseda FAČR Jindřich Rajchl.

Vejsada se však proti vyloučení klubu z FAČR hodlá bránit soudní cestou. "Jakmile dostanu oficiální rozhodnutí, podám žalobu a budu po svazu žádat náhradu škody. Tímto kauza Bohemians rozhodně nekončí. Naopak. Když někdo chce přikládat polínka do ohně, místo aby se ho snažil hasit, je to jeho věc," řekl Vejsada pro ČTK.

"Pan Pelta mě zklamal. Říkal, že chce celou kauzu vyřešit jednáním se všemi stranami, ale já ho naposledy viděl na valné hromadě, kde byl zvolen. Teď mě možná zvali, ale pozvánku poslali na jinou adresu, než jsem jim hlásil. Nechci spekulovat, zda záměrně," dodal Vejsada.

Oba kluby se mohou o členství znovu přihlásit. "Přihlášku může podat kdokoli. Nebylo by to členství odvozené, ale originální. Byl by to úplně nový člen, byť by za ním stáli stejní lidé. Samozřejmě ale jejich přijetí musí přijmout výkonný výbor," dodal Rajchl.

Klub FK Drnovice hrál až do roku 2005 první ligu, pak ale kvůli finančním problémům sestoupil a následně zkrachoval. V současnosti hraje 1. B třídu Jihomoravského kraje. Tedy nejnižší možnou soutěž, kde je navíc v tabulce poslední.

Podobně je na tom klub FC Bohemians Praha, který je jednou ze tří odnoží vzniklou v rámci složitého nástupnictví po původním slavném klubu FC Bohemians Praha, který se v roce 2005 dostal do konkurzu. Vejsada v roce 2009 přihlásil klub do nejnižší pražské soutěže, v současnosti hraje II. pražskou třídu.

Miroslav Pelta v rozhovoru pro deník Sport přiznal, že by ještě někdy rád šéfoval Jaroslavu Hřebíkovi
Miroslav Pelta v rozhovoru pro deník Sport přiznal, že by ještě někdy rád šéfoval Jaroslavu Hřebíkovi

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud