Hodúr ve fotbale končí! Automaty, sázky a teď trest na 14 let

Když se provalila velká sázkařská aféra, ve které figuroval jako jedna z hlavních osob, ještě stále sám trénoval a věřil v návrat. Po úterním rozhodnutí disciplinární komise pro Ivana Hodúra naděje padla. Za účast ve skandálu vyfasoval v úterý od disciplinární komise zákaz činnosti na 14 let.
Kariéru plánoval Ivan Hodúr ukončit později než ve 34 letech, které oslavil v říjnu. Za to, že se zapletl se sázkařskými gangy, má nyní stopku do 48 let – tedy jinými slovy jeho kariéra končí.
V Česku si přitom tvořivý záložník udělal dobré jméno především při působení v Liberci, oblékal také dres Mladé Boleslavi. A podával tak dobré výkony, že si dokonce dvanáctkrát zahrál za slovenskou reprezentaci.
Když však Liberec před šesti lety opustil, začala jeho kariéra nabírat rychle sestupný směr. Vystřídal hned šest klubů – mezi nimi také Ružomberok, Nitru, polský Lubin, až letos dorazil z Trnavy do Dunajské Stredy.
Už právě v Trnavě měl pověst hráče, který kvůli svým finančním problémům neumí zvládat vášeň pro hrací automaty. Hodúr přiznával, že situaci neměl v minulosti úplně pod kontrolou. „Když mají dluhy, přemýšlejí, jak se z toho dostat. A vydělat si poctivou prací je často poslední možnost,“ řekl k Hodúrově případu pro Plus Jeden Deň psycholog Ondrej Kolesár.
„Byl jsem mladý, začal vydělávat poměrně velké peníze a nevážil si jich. Propadl jsem gamblerství a najednou se nedalo z toho začarovaného kruhu dostat. Před očima jsem měl jen barva a čísla,“ přiznal pro slovenský deník Šport.
Jenže shánět peníze začal zřejmě i jiným způsobem. Vyšetřovatelé zkoumají nejen jeho zápasy za jeho poslední klub, ale i podezření, že v Nitře inkasoval 5000 eur (137 tisíc korun) pro sebe a svého spoluhráče Róberta Raka za ovlivnění přípravného zápasu s Bohemians 1905.
Sám Hodúr brzy poznal, že jde do tuhého, když mu zaklepali na dveře policisté.. „Přišli v šest ráno. Chovali se slušně. Ale byl to divný a nepříjemný pocit. Jeden den trénuju a druhý jsem v místnosti se zamřížovaným oknem a okénkem ve dveřích mi podávají jídlo. Tady už končí žerty.“ A po výslechu se Hodúr přiznal. „Není dne, kdy bych nelitoval. Udělal jsem chybu a ponesu následky,“ soukal ze sebe v slzách.
Také fotbalová disciplinárka neměla s Hodúrem slitování. Čtrnáctiletý trest zákazu činnosti ve fotbale, který mu udělila v úterý, znamená v jeho případě doživotní distanc.