10. července 2016 • 04:58

TOP 10 volných hráčů: Rosický, obránce z Realu i hrdina EURO

Autor:
 • Na trhu volných hráčů je z čeho vybírat Na trhu volných hráčů je z čeho vybíratFOTO:

  Manažeři klubů, pozor! I ve fotbale se dá získat za málo peněz hodně muziky. Dokonce zdarma. Jako každý rok i letos je totiž na trhu hned několik velmi zajímavých hráčů, kterým skončila smlouva a jsou k dispozici. Je libo obránce, nebo snad útočníka? Na každého se dostane. Podívejte se na TOP 10 hráčů bez angažmá a ještě několik dalších zajímavých jmen.

 • Kevin-Prince Boateng

  Záložník, 29 let
  Hodnota podle transfermarkt: 54 milionů korun 

  Tvrdý záložník se po nepříliš povedeném angažmá v Schalke 04 vrátil v zimě do AC Milán, ale po půl roce už je opět bez práce. Ve svých 29 letech má stále co nabídnout, jen někdy fotbalu nejspíš nedává tolik, kolik by měl.

  Kevin-Prince BoatengKevin-Prince Boateng

 • Miguel Veloso

  Záložník, 30 let
  Hodnota podle transfermarkt: 200 milionů korun 

  Když defenzivní záložník zářil v italském Janově, psalo se o jeho přestupu do věhlasného klubu. Jenže Portugalec zamířil nečekaně do Dynama Kyjev a trochu z očí sešel. Po několika letech na Ukrajině je volným hráčem. Přitom ještě nedávno reprezentoval, zasáhl dokonce do kvalifikace o EURO ve Francii.

  Miguel VelosoMiguel Veloso

 • Álvaro Arbeloa

  Obránce, 33 let
  Hodnota podle transfermarkt: 54 milionů korun 

  Od roku 2009 hrál v Realu Madrid, letos za svůj milovaný klub odehrál poslední zápas. Ne vždy oblíbenec fanoušků se od příznivců „bílého baletu“ dočkal velkých ovací. V posledních dvou letech už šla sice jeho výkonnost výrazně dolů, ale na klub nedal dopustit a bránil ho i mimo hřiště. Problémem je uvadající rychlost, často ji ale nahrazuje skvělým čtením hry. Za jiný klub než Real už ve Španělsku hráč nechce, kariéru ale určitě nekončí.

  Álvaro ArbeloaÁlvaro Arbeloa

 • Tomáš Rosický

  Záložník, 35 let
  Hodnota podle transfermarkt: 27 milionů korun 

  Po deseti sezonách skončil v Arsenalu. Svou budoucnost intenzivně řeší, podle svého agenta Pavla Pasky má nabídky z Česka, Evropy, USA i Emirátů. Rovněž je ve hře ukončení kariéry. Sparta ovšem doufá, že se vrátí na Letnou.

  Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický se raduje z gólu proti RuskuKapitán české reprezentace Tomáš Rosický se raduje z gólu proti Rusku

 • Emmanuel Adebayor

  Útočník, 32 let
  Hodnota podle transfermarkt: 68 milionů korun 

  Ve své bohaté kariéře nastupoval za Arsenal, Manchester City či Tottenham, naposledy byl ale moc rád za šanci v Crystal Palace. Nevedl si úplně špatně, ale novou smlouvu nedostal. Adebayor je vyhlášený průšvihář, navíc si vždy potrpěl na tučnou výplatu. S tou už nyní určitě počítat nemůže.

  Emmanuel AdebayorEmmanuel Adebayor

 • Raúl Meireles

  Záložník, 33 let
  Hodnota podle transfermarkt: 75 milionů korun 

  Záložník s vizáží drsňáka skončil v tureckém Fenerbahce. Meireles má zkušenosti z Liverpoolu i Chelsea, ovšem nikdy nedokázal podávat dlouhodobě stabilní výkony. Navíc je to velký bouřlivák. Pro tým se nicméně dokáže obětovat.

  Raúl MeirelesRaúl Meireles

 • Mathieu Flamini

  Záložník, 32 let
  Hodnota podle transfermarkt: 109 milionů korun 

  Po svém návratu do Arsenalu určitě nepatřil mezi klíčové hráče, ale ani nezklamal. Dokázal, že je stále solidním defenzivním záložníkem, který udělá pro úspěch týmu všechno. Na velkoklub už to není, ale Flamini je stále zajímavým zbožím.

  Mathieu FlaminiMathieu Flamini

 • Miroslav Klose

  Útočník, 38 let
  Hodnota podle transfermarkt: 27 milionů korun 

  Jednoznačně nejstarší hráč našeho výběru, ale do TOP 10 určitě patří. Klose totiž ani v tomto věku nezapomněl střílet góly. I když už v Laziu nenastupoval zdaleka do každého zápasu, za poslední tři sezony jich dal 31.

  Miroslav Klose se proti Neapoli trefil rukou, svůj čin však přiznalMiroslav Klose se proti Neapoli trefil rukou, svůj čin však přiznal

 • Martin Harnik

  Záložník/útočník, 29 let
  Hodnota podle transfermarkt: 68 milionů korun 

  Po sestupu Stuttgartu v klubu skončil, o zájemce by ale neměl mít nouzi. Harnik je pravidelným rakouským reprezentantem, nechyběl ani na EURO ve Francii, které ovšem jeho týmu vůbec nevyšlo. Ceněný je pro svou univerzálnost.

  Martin HarnikMartin Harnik

 • Hal Robson-Kanu

  Útočník, 27 let
  Hodnota podle transfermarkt: 54 milionů korun 

  Když nedostal novou smlouvu v druholigovém Readingu, nikdo si ho moc nevšiml. Ovšem Robson-Kanu byl jedním z důležitých členů senzační cesty Walesu na EURO ve Francii. Hlavně ve čtvrtfinále proti Belgii předvedl parádu, která upoutala pozornost.

  Hal Robson-KanuHal Robson-Kanu

 • Další hráči bez angažmá

  Martin Cáceres (obránce, 29 let)

  Gastón Ramirez (záložník, 25 let)

  Daniel Osvaldo (útočník, 30 let)

  Martín Demichelis (obránce, 35 let)

  Kolo Touré (obránce, 35 let)

  Beto (brankář, 34 let)

  Steven Pienaar (záložník, 34 let)

  Arthur Boka (obránce, 33 let)

  Ivo Iličevič (útočník, 29 let)

  José Enrique (obránce, 30 let)

  Nicolais Boilesen (obránce, 24 let)

  Dimitar Berbatov (útočník, 35 let)

  Kolo TouréKolo Touré

 Klasická verze
Mobilní verze