3. srpna 2016 • 09:05

Bývalý fotbalista Káník jde do vězení. Soud mu potvrdil tříletý trest

Autor:
Michal Káník (archivní foto)
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českobudějovický krajský soud potvrdil tříletý nepodmíněný trest pro bývalého prvoligového fotbalistu Michala Káníka. Soud jej poslal do vězení za daňové podvody a korupci v případu sítě sázkařské mafie, která podle státního žalobce ovlivňovala zápasy v nižších soutěžích.Nepodmíněný trest dostal Káník už v květnu u strakonického okresního soudu. Nyní verdikt pravomocně potvrdila vyšší instance. Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny.

Bývalý prvoligový hráč Českých Budějovic, Žižkova, Příbrami nebo Plzně se tak stane prvním fotbalistou v Česku, který zamíří kvůli ovlivňování zápasů do vězení. Za tento čin dostal podmíněný trest, ale v tu dobu už byl v podmínce kvůli daňovým podvodům. Proto se trest změnil v nepodmíněný.

Káník figuroval ve skupině 22 osob, které podle obžaloby ovlivňovaly zápasy především v nižších fotbalových soutěžích. Mezi stíhanými figuruje například i bývalý liberecký brankář Zbyněk Hauzr.

Čtyři z obžalovaných přijali podmíněné a peněžité tresty formou trestního příkazu. Zbývajících 18 čeká soudní líčení, které se uskuteční ve Strakonicích na podzim.

Sázkařská mafie platila za ovlivnění jednoho zápasu až 60 tisíc eur v hotovosti. To se týkalo především duelů nejvyšší soutěže. První ligu se pokusila ovlivnit třikrát, dvakrát se zaměřila na domácí pohár. Dále se obžaloba týká machinací kolem zápasů nižších a mládežnických soutěží.

Vedle fotbalistů se do aféry zapletli i jiní aktéři. Vinu už dříve přiznal někdejší Hauzrův spoluhráč a slovenský reprezentant Ivan Hodúr a na Slovensku dostal tříletou podmínku. FIFA mu navíc udělila zákaz působení ve fotbale na 25 let.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze