Bývalý fotbalista Káník jde do vězení. Soud mu potvrdil tříletý trest | iSport.cz
3. srpna 2016 • 09:05

Bývalý fotbalista Káník jde do vězení. Soud mu potvrdil tříletý trest

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Michal Káník (archivní foto)
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českobudějovický krajský soud potvrdil tříletý nepodmíněný trest pro bývalého prvoligového fotbalistu Michala Káníka. Soud jej poslal do vězení za daňové podvody a korupci v případu sítě sázkařské mafie, která podle státního žalobce ovlivňovala zápasy v nižších soutěžích.Nepodmíněný trest dostal Káník už v květnu u strakonického okresního soudu. Nyní verdikt pravomocně potvrdila vyšší instance. Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny.

Bývalý prvoligový hráč Českých Budějovic, Žižkova, Příbrami nebo Plzně se tak stane prvním fotbalistou v Česku, který zamíří kvůli ovlivňování zápasů do vězení. Za tento čin dostal podmíněný trest, ale v tu dobu už byl v podmínce kvůli daňovým podvodům. Proto se trest změnil v nepodmíněný.

Káník figuroval ve skupině 22 osob, které podle obžaloby ovlivňovaly zápasy především v nižších fotbalových soutěžích. Mezi stíhanými figuruje například i bývalý liberecký brankář Zbyněk Hauzr.

Čtyři z obžalovaných přijali podmíněné a peněžité tresty formou trestního příkazu. Zbývajících 18 čeká soudní líčení, které se uskuteční ve Strakonicích na podzim.

Sázkařská mafie platila za ovlivnění jednoho zápasu až 60 tisíc eur v hotovosti. To se týkalo především duelů nejvyšší soutěže. První ligu se pokusila ovlivnit třikrát, dvakrát se zaměřila na domácí pohár. Dále se obžaloba týká machinací kolem zápasů nižších a mládežnických soutěží.

Vedle fotbalistů se do aféry zapletli i jiní aktéři. Vinu už dříve přiznal někdejší Hauzrův spoluhráč a slovenský reprezentant Ivan Hodúr a na Slovensku dostal tříletou podmínku. FIFA mu navíc udělila zákaz působení ve fotbale na 25 let.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud