Je Ronaldo víc než Pelé? Největší sportovní legendy ve Sport Magazínu | iSport.cz
22. června 2017 • 15:10

Je Ronaldo víc než Pelé? Největší sportovní legendy ve Sport Magazínu

Autor: zej
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdy se hvězdní sportovci stávají nezpochybnitelnými legendami? Čím se odlišují od špičkové konkurence a jak se měnilo jejich vnímání v různých historických epochách? Nedávné triumfy Rafaela Nadala, Cristiana Ronalda a Sidneyho Crosbyho stojí za hlavním tématem pátečního Sport Magazínu.Dříve narození tyhle otázky neuslyší rádi, ale mají opodstatnění. Není už Cristiano Ronaldo (fotbalové všechno, jen ne mistr světa) náhodou víc než Pelé (trojnásobný mistr světa, nikdy nehrající v evropském klubu)?

A co Sidney Crosby a jeho natlakovaná vitrína trofejí, do níž s úctou nahlíží i Wayne Gretzky? Nebo antukový triumfátor Rafael Nadal, ve kterém okamžiku nakročil do sfér tenisové nesmrtelnosti?

Odpovědi hledá obsáhlé téma o sportovních legendách, v němž jsme oslovili i tři respektované odborníky. Luďka Bukače, renomovaného hokejového trenéra. Vernera Ličku, někdejšího úspěšného fotbalistu, olympijského šampiona, i trenéra. A Jaroslava Navrátila, bývalého tenistu a dlouholetého kapitána českého daviscupového týmu.

Kompletní téma najdete v tradiční páteční příloze deníku Sport.

Nenechte si ujít páteční vydání Sport Magazínu

Z obsahu pátečního Sport Magazínu

- Rozhovor: fotbalista Lukáš Pokorný z Montpellieru

- Uniklo z facebooku: trenér basketbalistek Ivan Beneš


- Světový fotbal: kouzlo Realu Madrid


- Vysoká hra Zdeňka Haníka: o ministerstvu sportu 
Články odjinud


Články odjinud