Jakub Dvořák
30. června 2017 • 04:57

Nejvytíženější fotbalista světa. Sánchez může být 7 let bez letní pauzy

TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dokud může chodit, hraje. Zranění pro něho neznamená pauzu, ale pouze fakt, že do zápasu půjde v roli střídajícího hráče. Opora Arsenalu Alexis Sánchez je jedním z nejvytíženějších fotbalistů na světě. Statistici mu spočítali, že od roku 2013 až do 2020 může být bez letní pauzy. A to z důvodů hned několika reprezentačních akcí s Chile.Za Arsenal v minulé sezoně odehrál všechny zápasy v Premier League. Nevynechal žádný duel v Lize mistrů a v FA Cupu stihl tři ze šesti utkání.

Vydechnout však mrštný křídelník nemohl. S Chile, jakožto zástupcem Latinské Ameriky, odjel reprezentovat na konfederační pohár do Ruska a parta kolem Alexise Sáncheze to dotáhla až do finále, kde vyzve Německo.

V následujících letech si však 28letý fotbalista zřejmě také neodpočine. V příštím roce je v plánu světový šampionát, na který se Chile teprve musí kvalifikovat. V dalším ročníku se koná Copa América a rok na to jsou v plánu olympijské hry v Tokiu, kde by se mohl rovněž představit.

Sánchezův program během letní pauzy
2014 MS
2015 Copa América
2016 Copa América
2017 pohár FIFA
2018 MS ???
2019 Copa América ???
2020 OH ???

Sečteno = sedm let bez řádného odpočinku během letní pauzy. Manko navíc Sánchez nemůže dohnat ani přes zimu, jelikož v anglické Premier League se hraje bez přerušení.

Herní vytížení je však na jeho výkonech v Arsenalu znát. Čísla říkají, že na začátku sezony, kdy se chilský fotbalista necítí ve své kůži, je klub v útlumu. Zatímco v jejím závěru jde výkonnost nahoru.

V prvních třech Sánchezových sezonách v londýnském klubu měl Arsenal procentuální úspěšnost vítězství ve čtyřech úvodních zápasech 41,7 procent (z 12 zápasů pouze pět výher). Ve zbylých zápasech se však úspěšnost zvedla na 59 procent.

A liší se i Sánchezova čísla. V úvodních dvanácti duelech vstřelil tři branky, zatímco ve zbylých 91 utkání jich má na kontě 50.

Alexis Sánchez rozhodl o postupu Chile do finále FIFA
Alexis Sánchez rozhodl o postupu Chile do finále FIFA

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze