13. července 2017 • 16:43

V Zenitu na něm stavěl i Petržela, teď střelecký rekordman Keržakov končí

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší střelec samostatné ruské reprezentace Alexandr Keržakov ukončil fotbalovou kariéru. Čtyřiatřicetiletý útočník naposledy působil v Petrohradu, kde strávil většinu kariéry. V klubu nyní bude pracovat u mládeže. O jeho odchodu do fotbalového "důchodu" informovali zástupci Zenitu.Keržakov zahájil profesionální dráhu v Petrohradu v roce 2001. Po svém příchodu do klubu mu začal dávat důvěru český trenér Vlastimil Petržela a v roce 2004 se stal Keržakov s 18 brankami nejlepším střelcem ruské ligy.

O dva roky později odešel do Sevilly, s kterou slavil triumf v Poháru UEFA i ve Španělském poháru. Později působil v Dynamu Moskva a v roce 2010 se vrátil do Petrohradu. Při druhém angažmá v Zenitu vybojoval třikrát mistrovský titul a jednou Ruský pohár. Ročník 2015/16 strávil na hostování v Curychu.

Za sbornou odehrál během třinácti let 91 zápasů, v nichž dal 30 gólů. Startoval na dvou světových i evropských šampionátech. Za Petrohrad nastřílel 226 branek v 386 utkáních.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze