1. listopadu 2017 • 16:00

Šírl po řádění v divizi: za napadení sudího nesmí dva roky hrát fotbal

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost
FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise Řídící komise pro Čechy ve středu odpoledne rozhodla o výši trestu pro Radka Šírla. Bývalý prvoligový fotbalista v sobotním divizním duelu v dresu Zbuzan proti Vysokému Mýtu inzultoval sudího, dostal červenou a utkání bylo ukončeno. Šírl dostal zákaz činnosti na dva roky nepodmíněně, což je maximální výše, kterou komise hráči mohla udělit.Zkušený fotbalista se za svůj čin omluvil, což mu při rozhodování komise pomohlo. K dvouletému zákazu činnosti mohl dostat ještě finanční pokutu až do výše 100 tisíc korun. Zbuzany, za které Šírl hraje, zaplatí pokutu 150 000 korun, k tomu kontumaci sobotního zápasu 0:3 ve prospěch Vysokého Mýta.

Verdikt komise sdělil novinářům po úterní zasedání předseda disciplinární komise Řídící komise pro Čechy Zdeněk Tasch. Šírl může v polovině trestu zažádat o prominutí zbytku, ve fotbale do té doby může působit v jiné pozici, například jako trenér.

Incident se stal devět minut před koncem prvního poločasu. Jeden z hostujících hráčů "zajel" do domácího brankáře, což se Šírlovi nelíbilo. Následně do protihráče vrazil a ještě ho na zemi nakopl. Hlavní rozhodčí Matěj Cichra udělil Šírlovi červenou kartu, což bývalého vítěze Poháru UEFA s Petrohradem ještě víc rozzuřilo. Nejprve strčil do asistenta a poté udeřil hlavního sudího. Ten zápas předčasně ukončil za stavu 0:1.

Šírl dostal z hlediska zastavení činnosti nejvyšší možný trest, pokutě se ale vyhnul. "Dospěli jsme k tomu jednomyslně. Přitěžujících okolností je hodně, jediná polehčující je projevená lítost a omluva rozhodčímu, kterého kontaktoval v neděli po utkání," řekl Tasch.

"Pan Šírl říkal, že jednal v emocích, že to byl zkrat. Vzhledem k tomu, že nebyl nikdo zraněn a pan Šírl projevil lítost, nepřistoupila komise k tomu, aby dostal ještě finanční sankci. Disciplinární řád umožňuje v tomhle případě 100 tisíc korun," dodal Tasch.

Šírl trest respektuje, ale novinářům neřekl, zda se odvolá. "Já to beru, protože tohle je neomluvitelné. Takže proti tomu nemám žádné námitky," uvedl Šírl. "Svého činu lituji, neustál jsme to jak po sportovní, tak po lidské stránce. Pak rozhodčí za nic nemůže, přetekly mi nervy. Teď za to ponesu následky," dodal bývalý ligový hráč Bohemians 1905, Sparty či Mladé Boleslavi. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Radek Šírl (vlevo s desítkou) se vrhá k soupeři, který atakoval zbuzanského brankáře
Radek Šírl (vlevo s desítkou) se vrhá k soupeři, který atakoval zbuzanského brankáře

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze