TOP 50 talentů: záložníci v Itálii, vlasáč z Dukly i tři nadějní gólmani | iSport.cz
16. ledna 2020 • 16:41

TOP 50 talentů: záložníci v Itálii, vlasáč z Dukly i tři nadějní gólmani

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
0
 • Tradiční seriál deníku Sport každý rok hledá 50 největších talentů českého fotbalu Tradiční seriál deníku Sport každý rok hledá 50 největších talentů českého fotbaluFOTO: koláž iSport.cz

  POŘADÍ OD 11. DO 20. MÍSTA | Tomáš Kalas, Dominik Mašek, Václav Černý, Martin Graiciar a David Heidenreich, to jsou dosavadní vítězové tradiční ankety TOP 50 teenagerů, jejíž osmý ročník pokračuje v deníku Sport (Další pořadí: pátá desítka>>>, čtvrtá desítka>>>, třetí desítka>>>). Hlasovali trenéři reprezentací U20, U19, U18, U17 a U16 a kouči všech 16 účastníků I. ligy staršího dorostu (U19). V úvahu přicházeli jen čeští fotbalisté s ročníkem narození 2000 a mladší, vítěz bude znám v pátek.

 • 20. Štěpán Krunert

  19 let
  záložník
  Dukla
  Bilance v I. lize: 7/1

  Vlasatý střední záložník si zklamání ze sestupu Dukly do druhé ligy vynahrazuje v reprezentační dvacítce, za kterou už dokonce i skóroval. „Byl to neskutečný moment, na který jsem dlouho čekal,“ těšilo ho.

  Štěpán Krunert v dresu DuklyŠtěpán Krunert v dresu DuklyFoto Barbora Reichová (Sport)

 • 19. Martin Douděra

  17 let
  záložník
  Slavia
  Bilance v I. lize: 0/0

  Na jaře sestřelil devatenáctku Sparty v derby hattrickem coby útočník, na podzim se pak v UEFA Youth League přeškolil na pravého beka. Jeho starší bratr David přestoupil v zimě z Dukly do Mladé Boleslavi.

  Martin Douděra proti nadějím BarcelonyMartin Douděra proti nadějím BarcelonyFoto Michal Beránek, Sport

 • 18. Vítězslav Jaroš

  18 let
  brankář
  Liverpool
  Bilance v I. lize: 0/0

  Bohužel zažil pád ze sta na nulu. Nejprve si loni v létě zachytal poprvé za áčko vítěze Ligy mistrů, jenže pak se zranil – a promarodil celý zbytek roku. Teprve teď se bývalý slávista vrací do tréninku s Reds.

  Vítězslav Jaroš poprvé nastoupil za áčko LiverpooluVítězslav Jaroš poprvé nastoupil za áčko LiverpooluFoto Profimedia.cz

 • 17. Jan Hellebrand

  17 let
  záložník
  Zlín
  Bilance v I. lize: 0/0

  Starší bratr Patrik utekl kvůli dospělému fotbalu ze Zlína do Slovácka, jak to dopadne v jeho případě? „Bavíme se se Zdeňkem Grygerou, ale Patrika už neřešíme, to vůbec,“ uvedl otec Aleš pro idnes.cz.

 • 16. Lukáš Horníček

  17 let
  brankář
  Braga
  Bilance v I. lize: 0/0

  Jeden z představitelů české brankářské diaspory, z Pardubic se vydal až na západ kontinentu do portugalské Bragy. „Na stole byla i nabídka ze španělské Valencie,“ podotkl David Zíka z agentury Global Sports.

  Talentovaný brankář Lukáš Horníček přestupuje z Pardubic do BragyTalentovaný brankář Lukáš Horníček přestupuje z Pardubic do BragyFoto Twitter/David Zíka

 • 15. Lukáš Vorlický

  17 let
  záložník
  Atalanta Bergamo
  Bilance v I. lize: 0/0

  Z Atalanty, kde působí s dalším Čechem Davidem Heidenreichem, na něj jdou výborné reference. „Lukáš je technický talent, který musí věřit sám v sebe. Hodně od něj očekáváme,“ řekl trenér Giovanni Bosi.

 • 14. Nicolas Penner

  18 let
  záložník
  Juventus
  Bilance v I. lize: 0/0

  Angažmá v Juventusu mu přináší nevšední zážitky – třeba cestu leteckým speciálem s viceprezidentem klubu Pavlem Nedvědem nebo tréninky s Cristianem Ronaldem. „Je s ním legrace,“ tvrdí.

  Mladý talent ze Sparty Nicolas Penner přestoupil do JuventusuMladý talent ze Sparty Nicolas Penner přestoupil do JuventusuFoto Twitter

 • 13. David Zima

  19 let
  obránce
  Olomouc
  Bilance v I. lize: 2/0

  Byť je na prvoligové scéně úplným nováčkem, Slavia už za něj nabídla 12 milionů korun. Vedení Sigmy se však zatím nechytlo. „Na Slavii bych si troufl,“ přiznal potomek bývalého extraligového hokejisty.

  David Zima v dresu české reprezentační dvacítkyDavid Zima v dresu české reprezentační dvacítkyFoto Profimedia.cz

 • 12. Jakub Drozd

  16 let
  záložník
  Baník
  Bilance v I. lize: 0/0

  Zatímco otec Peter byl bek ostrý jak žiletka, syn Jakub se profiluje coby technický záložník. Zimní přípravu zatím polyká s áčkem Baníku. „Tahle zkušenost nás všechny dost posune,“ prohlásil pro klubový web.

 • 11. Jakub Markovič

  18 let
  brankář
  Slavia
  Bilance v I. lize: 1/0

  Gólman s přezdívkou Markýz zaznamenal loni velký výkonnostní pokrok, má za sebou dokonce i plnohodnotný debut ve FORTUNA:LIZE. „Moc si toho vážím,“ uvedl pokorně po podpisu pětileté smlouvy.

  Jakub Markovič je pro Slavii velkým příslibem do budoucnaJakub Markovič je pro Slavii velkým příslibem do budoucnaFoto Michal Beránek (Sport)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud