Ondřej Škvor
12. ledna 2021 • 10:35

Rogoz je venku z vazby. Psychicky je na tom hodně špatně, říká obhájce

Vstoupit do diskuse
12
TOP VIDEA
Sionko: Bral bych Nedvěda, Haška a Svědíka. Jak to měl doopravdy s Barákem?
STR je zpátky! Podívejte se na unikátní záběry z tréninku na „soukromé“ trati
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z devatenácti osob zadržených loni v říjnu zůstává ve vazbě už jen Roman Berbr, číslo jedna probíhající fotbalové kauzy. Číslo dvě, exvyšehradský manažer Roman Rogoz, byl propuštěn v pondělní odpoledne.Redakci iSport.cz to potvrdil Oldřich Chudoba, právní zástupce Rogoze. „Ano, byl propuštěn. Více k tomu nemohu sdělit, snad jen to, že můj klient se nyní bude věnovat svému zdravotnímu stavu. Jednou věcí je zdravotní stav jako takový, druhou psychická stránka věci, která je hodně špatná,“ říká obhájce.

Rogoz byl propuštěn těsně před sobotním vypršením tříměsíční vazební lhůty poté, co v jeho věci byli vyslechnuti všichni svědkové. Z toho důvodu státní zastupitelství stáhlo stížnost proti rozhodnutí soudu, který už minulé pondělí vyhověl Rogozově žádosti o propuštění. Stížnost však měla odkladný účinek – tedy znemožňovala okamžité propuštění. To nyní padlo, a tak je kontroverzní funkcionář na svobodě.

Podobný průběh, jen později v čase, se dá očekávat i u hlavní postavy kauzy, někdejšího místopředsedy asociace Romana Berbra. Také u něj se čeká na výslech posledních svědků, k němuž by mělo dojít ve středu. Je tedy možné, že nedlouho poté bude někdejší pán nad českým fotbalem propuštěn.

Tím skončí jedna fáze případu, během níž bylo vyslechnuto kolem šedesáti svědků. Mnozí z nich však podle zdrojů iSport.cz měli přednést zásadní informace, které si vyžádají další kolo výslechů.

Zmíněné informace by se měly mimo jiné týkat nekalého sázení na fotbalová utkání ve spolupráci s balkánskými sázkařskými gangy.

Berbr i Rogoz budou nadále stíhání na svobodě. Berbra viní státní zastupitelství z trestných činů zpronevěry a podplácení, Rogoze z podplácení. Oběma však přitěžuje skutečnost, že své skutky měli spáchat coby členové organizované skupiny. V tu chvíli se sazba zvyšuje třetinu a trest se ukládá v jeho horní polovině.

Pokud nenastanou nové skutečnosti, Rogozovi hrozí nepodmíněný trest ve výši až 2 roky a 8 měsíců, Berbrovi až 6 let a 8 měsíců.

Vstoupit do diskuse
12

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud