10. ledna 2022 • 17:15

Jak podnikají Haškové. U sushi hostili hvězdy, ryby vozí z Japonska

Autor: šp, šf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hradec Králové - Teplice 1:0. Emotivní závěr, hostům neuznali gól, pak rozhodl Spáčil
SESTŘIH: Slovácko - Slavia 0:0. Ztráta na úvod sezony! Chorý hrál půl hodiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dostaveníčko si tam jednou daly i světové tenisové hvězdy Goran Ivaniševič s Tomášem Berdychem, slavný golfista Lee Westwood, zajde i Tomáš Rosický nebo zpěvák Matěj Ruppert. Autogramy dalších prominentních hostů tohoto podniku, hlavně fotbalistů nebo hokejistů, najdete hned za dveřmi. Stejně jako při pobytu v metropoli trenéra Ivana Haška, jenž před lety bar Sushi Yoshihashi otevřel.Lásku k sushi si přivezl z působení v Japonsku, rok trvalo, než přišel na chuť syrovým rybám – a už ho to nepustilo. „Nechápu, proč jsem se tomu tak dlouho bránil. Byla to největší chyba v mém životě,“ směje se. Tamější specialitu se rozhodl servírovat i v Praze, restauraci v Rámové ulici dostal na starost jeho syn Ivan, ale zapojila se celá rodina.

Její hlava o to více, když „nerajzovala“ po cizokrajných štacích. Zvlášť, když se Ivan junior stal asistentem v Bohemians. „Už na bar nemá tolik času,“ říká Hašek starší. A tak mu náladu občas zlepší další VIP host – Ladislav Vízek . Společně chodí na golf, legenda Dukly se v restauraci zastaví na pokec. Na sushi moc ne. „Nejede mu to, navíc Vizour neumí s hůlkami,“ culí se majitel baru.

Čerstvé suroviny dovážené přímo z Japonska, „vyšlechtěné“ receptury, výtečný kuchař – to vždy byly trumfy Haškových. I oni ale v poslední době poznali úbytek hostů. Kvůli koronaviru odpadli turisté, přičemž ti japonští o tomhle místu dobře věděli. „Teď jde hlavně o to se udržet,“ říká Hašek starší. Jako by to z fotbalu neznal...

Ivan Hašek ve svém sushi baru
Ivan Hašek ve svém sushi baru

Chci dát lidem v Libanonu aspoň radost ze života, říká Hašek. MS do Kataru patří
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Tabulky skupin Pavouk Vstupenky na ME ve fotbale Tipovačka Kde sledovat EURO v TV? Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud