Fotbalové přestupy ONLINE: Problém pro Kováře? Bayer má brankáře z Londýna. Stanciu do Serie A
Fotbalové přestupy, podpisy i změny na trenérských postech. Zkrátka vše, co o světovém i českém fotbale na přestupovém poli potřebujete vědět, sledujeme ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 16. června 2024
Německý záložník Aleksandar Pavlovic prodloužil smlouvu v Bayernu Mnichov do roku 2029. Dvacetiletý fotbalista, jenž před čtyřmi dny vypadl kvůli zánětu mandlí z nominace na mistrovství Evropy, měl aktuální kontrakt platný ještě na tři roky. „Narodil se v Mnichově, v Bayernu začínal už v dětství a vypracoval se až na vrchol. Je perfektním příkladem toho, jak se dostat na nejvyšší úroveň. Chceme, aby se Aleks stal tváří budoucnosti našeho týmu,“ uvedli zástupci Bayernu v prohlášení.
Sedmatřicetiletý univerzál Jan Kalabiška po šesti letech skončil ve Slovácku a posílil fotbalisty Pardubic. Kluby o tom informovaly na svých webech, Východočeši o délce smlouvy neinformovali. Kalabiška se k Pardubicím připojí v pondělí na startu letní přípravy.
„Jsme rádi, že se Honza stane od 1. července naším hráčem. Je to zkušený hráč, jeho velkou výhodou je, že kromě levého kraje obrany může být využitelný i v jejím středu. Honza se stává naším kmenovým hráčem, pomůže nám svojí zkušeností, ale nejen to. V lize jsme měli nejmladší kádr, ale také ten výškově nejnižší. Proto jsme rádi, že jsme přivedli vysokého hráče, což Honza rozhodně je,“ řekl pardubický sportovní ředitel Vít Zavřel.
Zprávy ze dne 15. června 2024
Brighton má nového kouče, kterým je Fabian Hürzeler. 31letý Němec se stal historicky nejmladším trenérem Premier League. Na konci minulého ročníku slavil postup s druholigovým St. Pauli.
Kryštof Čížek přestoupil ze Slavie do německého Hoffenheimu. O odchodu 16letého talentu už v minulých týdnech deník Sport informoval. „Šikovný středopolař se rozhodl nepokračovat ve Slavii a míří do německého Hoffenheimu. Slavia s německým klubem jedná o podmínkách přestupu,“ informovala Slavia na svém webu.
Záložník Jakub Pešek bude ve Spartě pokračovat, s letenským klubem podepsal novou smlouvu. Třicetiletý hráč v uplynulém ročníku naskočil do 32 soutěžních zápasů, v nichž dal dva góly a zaznamenal dvě asistence.
V sezoně 22/23 zářil na novém postu jako „Roberto Carlos“ z Ďolíčku. Nyní ale Daniel Köstl neměl jisté místo v sestavě a mění Česko za slovenské podhůří. Stejně jako kdysi jeho bratr.
Stále ještě 19letý Alexandr Bužek je novou posilou Slavie. Talentovaný záložník opouští sestupující Zlín a vrací se do Prahy. Navzdory přání sestry hrající za Spartu ale bude nosit dres s červenou hvězdou.
Muhamed Tijani si příliš dobrou pozici ve Slavii nevybudoval, v základní sestavě byl naposledy v únoru. Blíží se jeho odchod? Podle francouzsko-nigerijského novináře Ojory Babatundeho je ve hře jeho hostování s následnou opcí ve druhé anglické lize.
Baník by měl zanedlouho ohlásit první letní podpis, vrací se Daniel Holzer, jemuž končí smlouva ve Slovácku. Ostravané se dál zajímají o hráče Bohemians. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 14. června 2024
Sparta nachystala Ladislavu Krejčímu dojemné rozloučení...
Sparta na sociálních sítích zveřejnila vzkazy bývalých spoluhráčů pro Ladislava Krejčího.
Adam Hložek:
„Tohle je pro sparťanské fanoušky smutný den. Odchází srdcař, legenda, kapitán, můj velký kamarád a samozřejmě makrela Doufám, že tvá kariéra půjde výš a výš.“
Dávid Hancko:
„Přišel jsi do Prahy jako chlapec z Brna a odcházíš jako legenda a kapitán Sparty s tituly a poháry.“
Bořek Dočkal:
„Za ty roky, co jsem ve Spartě působil, nebylo tolik kluků v kabině, kteří by toho pro úspěch Sparty obětovali tak moc, jako ty.“
„Lídr přijel do Girony,“ hlásí klub. Ladislav Krejčí po pěti letech opustil Spartu, se kterou se rozloučil v dojemném videu. Přestoupil do španělské Girony, v novém klubu podepsal smlouvu na pět sezon. Více čtěte ZDE>>>
Nebyl pro fotbalové Slovácko první volbou. Klub nejprve oslovil větší jména v čele s Michalem Bílkem či Václavem Jílkem. Nakonec však svěřil náročný úkol navázat na plodnou éru Martina Svědíka do rukou Romana Westa (42), jeho bývalého kolegy ze studia trenérské licence. Příští týden s ním rozjede přípravu. Bude u toho... Více čtěte ZDE>>>
Borussii Dortmund bude podle očekávání trénovat Nuri Sahin. Bývalý úspěšný hráč klubu a dosavadní asistent Edina Terzice, jenž v klubu skončil ve čtvrtek, podepsal s finalistou Ligy mistrů tříletou smlouvu. „Být trenérem Borussie Dortmund je pro mě velká čest,“ uvedl na klubovém webu pětatřicetiletý Sahin, o jehož „povýšení“ spekulovala média už ve čtvrtek. Německý rodák s tureckým pasem vedl jako hlavní kouč v letech 2021-2023 Antalyaspor, letos na jaře byl v Dortmundu Terzicovým asistentem.
Feyenoord přivedl během pátečního dne už druhého nováčka. Aleks Zekovič podepsal smlouvu do konce června 2026 s opcí na další rok. 17letý záložník přichází zadarmo z francouzského Angers.
Po dlouholetém kapitánovi Marcu Reusovi končí v Dortmundu také další opora Mats Hummels. Borussia pětatřicetiletému obránci a mistru světa z roku 2014 nenabídne novou smlouvu. Hummelsovo druhé angažmá v týmu trvalo pět let, předtím působil v Dortmundu v letech 2008 až 2016; tříleté mezidobí strávil v Bayernu Mnichov. „Moje éra ve žlutočerném po téměř třinácti letech skončila. Bylo mi obrovskou ctí hrát za BVB takovou dobu a spolupodílet se na cestě ze 13. místa v roce 2008 k tomu, co Borussia Dortmund představuje dnes,“ uvedl Hummels.
Feyenoord přivedl Brianu Priskemu nového ofenzivního hráče. Chris-Kévin Nadje podepsal s nizozemským klubem smlouvu do konce června 2028, 22letý hráč dosud působil v třetiligovém francouzském FC Versailles.
Fotbalisty Udine po Fabiu Cannavarovi povede německý kouč Kosta Runjaič, jenž naposledy trénoval do dubna Legii Varšava včetně českého útočníka Tomáše Pekharta. Na začátku dubna v Polsku skončil a dnes ho klub z Udine představil jako nástupce kapitána mistrů světa z roku 2006. Cannavaro byl ve funkci jen šest zápasů, poté navzdory úspěšné záchraně v italské lize nedostal novou smlouvu.
Zprávy ze dne 13. června 2024
Německý šampion Leverkusen angažoval jednoho ze strůjců historického úspěchu Girony ve španělské lize Aleixe Garcíu. Bayer oznámil, že s šestadvacetiletým defenzivním záložníkem podepsal smlouvu do roku 2029. Podmínky kluby nezveřejnily, německá média odhadla výši odstupného na 18 milionů eur (445 milionů korun). García se stane novým spoluhráčem českého reprezentačního tria Patrik Schick, Adam Hložek, Matěj Kovář.
Čech Jurij Medveděv se po ročním angažmá v Soči vrátil do Slovanu Bratislava, s kterým se při předchozím působení stal pětkrát slovenským šampionem. Sedmadvacetiletý rodák z Kazachstánu, který má ve sbírce úspěchů i český titul s Plzní z roku 2015, podepsal podle klubového webu ve staronovém působišti tříletou smlouvu.
Po loňském odchodu do ruské ligy se Medveděv v Soči neprosadil do základní sestavy a v šestnácti soutěžních startech většinou v roli náhradníka vstřelil jeden gól. Při návratu na Tehelné pole bude moci rozšířit dosavadní bilanci 120 utkání a tří branek.