Kladno utavilo Vsetín, Motor uštědřil Slavii debakl. Vede zázrak z Poruby

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Kladna, hrající stále bez Jaromíra Jágra, porazili ve třetím kole první ligy Vsetín 5:2. České Budějovice napravily debakl 0:7 v Jihlavě výhrou 5:0 nad Slavií, která je v nové sezoně stále bez bodu. Jihlava podlehla Prostějovu na jeho ledě 2:3.

Útočníkovi Rytířů Jakubu Strnadovi stačilo na první trefu 90 vteřin a ve 12. minutě zásluhou Tomáše Kauta přidali druhý gól. Valachům, kteří se v předchozím kole proti Kadani prosadili jedenáctkrát, se povedlo snížit ve 34. minutě díky Jiřímu Karafiátovi.

Kladno ale nepřipustilo drama a ve třetím dějství si vypracovalo třígólový náskok. Hostujícímu mužstvu pod vedením olympijského vítěze z Nagana Jiřího Dopity se ještě podařilo snížit, definitivní tečku za utkáním však udělal trefou do prázdné branky Kaut.

Motor vstřelil pět branek i v prvním domácím souboji Benátkám nad Jizerou. Svěřencům dvojnásobného mistra světa Václava Prospala se výborně povedl začátek, obránce Zdeněk Kutlák využil početní výhodu už po 39 vteřinách od úvodního buly. Po necelých sedmi minutách hry to bylo 3:0 a místo Lukáše Sochůrka se do branky Pražanů postavil Patrik Polívka. V 19. minutě ho překonal bývalý spoluhráč Lukáš Endál a konečný výsledek stanovil bek Karel Plášil ve třetí třetině.

Prostějov šel v první i druhé třetině do vedení, ale Dukla pokaždé odpověděla. Nerozhodný stav zlomil ve prospěch Jestřábů ve 49. minutě David Dvořáček. Jihlava nezvládla ani druhý venkovní duel v sezoně.

Třebíč zdolala Litoměřice 2:1 a navázala na úvodní výhru v Ústí nad Labem 4:3 po samostatných nájezdech. Horácké Slavii se povedl bleskový vstup, Petr Kratochvíl se z branky radoval v 38. sekundě. Stejný počet vteřin potřebovaly Litoměřice na vyrovnávací gól od začátku druhé části. Domácí rozhodli zkraje závěrečné dvacetiminutovky gólem Lukáše Nedvídka v přesilové hře.

Nováček z Poruby navázal na výhry nad Kadaní (5:3) a Kladnem (2:1 po samostatných nájezdech) a díky triumfu v derby s Havířovem 3:2 se posunul do čela tabulky. Havířov naopak ztratil první body. O venkovním úspěchu rozhodl ostravský celek v prostřední části, v níž odskočil na rozdíl dvou tref. Domácí se vzmohli jen na kontaktní gól.

V divokou přestřelku se změnil souboj mezi Kadaní a Benátkami, které si nakonec připsaly bod navíc za vítězství 7:6 v prodloužení. Čtyřmi góly včetně vítězného zařídil triumf Daniel Špaček. Jeho spoluhráč, dvojnásobný extraligový šampion se Slavií Radek Duda, zaznamenal gól a přihrávku.

Výsledky 3. kola první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. P. Kratochvíl, 41. Nedvídek - 21. M. Kadlec. Rozhodčí: Barek, Veselý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:9, navíc Pavlas (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 923.

Motor České Budějovice - Slavia Praha 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Kutlák, 6. Čermák, 7. Pavlin, 19. Endál, 42. Plášil. Rozhodčí: Kopeček, Valenta - Kotlík, Doležal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5824.

Havířov - Poruba 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 18. Rehuš, 49. L. Bednář - 14. D. Krenželok, 33. Ollender, 39. Illéš. Rozhodčí: Wagner, Koziol - M. Poruba, Pechánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1358.

Prostějov - Jihlava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 11. Prokeš, 28. Divíšek, 49. Dvořáček - 14. Harkabus, 38. Čachotský. Rozhodčí: Kašík, Obadal - Novák, Zídek. Vyloučení: 2:7, navíc Dostálek (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1440.

Rytíři Kladno - Vsetín 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky: 12. a 60. T. Kaut, 2. J. Strnad, 43. Zikmund, 48. Zajíc - 34. Karafiát, 58. Jonák. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2046.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 6:7 v prodl. (0:1, 2:3, 4:2 - 0:1)
Branky: 22. a 49. Helt, 45. a 58. Klíma, 33. Šulek, 41. Wágner - 17., 48., 60. a 65. D. Špaček, 22. Šír z trest. střílení, 24. Duda, 39. Chrtek. Rozhodčí: Grech, Doležal - Kokrment, Šimán. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91