Slavia má náhradu za Říhu: progresivní Štrba, který hrál i za Spartu | iSport.cz
8. dubna 2020 • 18:00

Slavia má náhradu za Říhu: progresivní Štrba, který hrál i za Spartu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
TOP MOMENTY KOLA: Démon Kolář, Horváthova premiéra nebo vynalézaví fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.„Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru,“ řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže. Sám byl skvělým útočníkem, v extralize odehrál 473 zápasů a nastřádal 260 bodů - dlouhá léta hrál právě za Budějovice, tři sezony ale strávil i ve Spartě.

Štrbovi bude pomáhat šestapadesátiletý Doležal, který byl v uplynulé sezoně Veberovým asistentem u juniorky. V minulosti vedl jako hlavní kouč rovněž Chomutov, jemuž pomohl mezi elitu, a také Kadaň, Litoměřice či Most.

Martin Štrba ve čtvrtfinále play off 2007/2008 za Spartu proti Liberci
Martin Štrba ve čtvrtfinále play off 2007/2008 za Spartu proti Liberci

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud