Kladno opět s Jágrem dohání špičku. Vrchlabí má třetí výhru v řadě

Autor: ČTK, kal
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Hokejisté Kladna, do jejichž sestavy se po jednozápasové pauze vrátil Jaromír Jágr, porazili ve 22. kole první ligy doma Litoměřice 3:2. Rytíři se posunuli z pátého na čtvrté místo o skóre před Přerov a mají stejně bodů jako třetí Vrchlabí. Na nově vedoucí Jihlavu i druhou Porubu ztrácejí čtyři body. Jihlava se dostala do čela díky vítězství v Sokolově 6:2, Poruba vyhrála v Šumperku 3:1.

Jágr, který 15. února oslaví 49. narozeniny, před týdnem odstoupil před třetí třetinou domácího utkání proti Vsetínu (5:3) a chyběl v sobotním duelu v Havířově (0:1). Oproti minulému vystoupení, kdy strávil na ledě 6:10 minuty, tentokrát odehrál 12 minut a 21 sekund. Popáté za sebou nebodoval a ze šesti utkání v sezoně má jednu asistenci.

Rytíři od sedmé minuty doháněli ztrátu po brance Tomáše Urbana, kterého do Litoměřic zapůjčilo právě Kladno. V polovině úvodní části vyrovnal Rostislav Marosz a ve 28. minutě otočil stav v oslabení Tomáš Pitule.

Ve 49. minutě vyrovnal Tomáš Svoboda, ale v čase 58:36 vystřelil Kladnu výhru Antonín Melka. Asistoval mu obránce Jakub Suchánek, který si v barvách Rytířů odbyl premiéru po příchodu z extraligových Českých Budějovic. Kladno doma vyhrálo poosmé za sebou. Litoměřice vyšly naprázdno po šesti utkáních, v kterých pětkrát vyhrály.

Jihlava bodovala popáté v řadě a počtvrté při této šňůře vyhrála. Domácí Sokolov sice už po 59 vteřinách dostal v oslabení do vedení Marek Švec, ale za půl minuty vyrovnal v pokračující přesilovce Tomáš Čachotský. Stav otočil v další početní výhodě Jiří Fronk, který v zápase skóroval dvakrát. Sokolov po sérii pěti vítězství prohrál podruhé za sebou.

Poruba bodovala poosmé za sebou, z toho posedmé vyhrála. Na ledě nováčka Šumperku vedla už v 15. minutě 3:0 díky brankám Jurije Žolobova, Markuse Korkiakoskiho a Šimona Szathmáry. Za domácí ve 46. snížil Josef Balaž, ale čtvrtou porážku v řadě Draci neodvrátili.

Třetí výhru za sebou si připsalo Vrchlabí, které zdolalo Slavii 2:1 v prodloužení. Nováček tak prohrál jediný z posledních osmi zápasů. Domácí dostal do vedení ve 36. minutě obránce Tomáš Linhart. Nastavení si vynutil 28 sekund před koncem třetí třetiny při power play Filip Kuťák. Vteřinu před koncem prodloužení rozhodl z úniku Martin Heřman.

Pražané v druhém utkání pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta, kteří nahradili Martina Štrbu a Jiřího Doležala, poprvé prohráli. K tříbodovému zisku po vítězství nad Šumperkem 9:5 přidali alespoň bod. Poprvé za Slavii nastoupil sparťanský útočník Tomáš Pšenička, který dosud v sezoně působil v první lize v Ústí nad Labem, a připsal si asistenci.

Přerov zdolal Havířov 3:2 po samostatných nájezdech a doma zvítězil poosmé za sebou. Havířov nenavázal na sobotní výhru nad Kladnem a připsal si pátou porážkku z posledních šesti utkání. Zubři přitom v 10. minutě prohrávali po brankách Jana Rudovského a Jakuba Doktora už 0:2, ale na začátku druhé části zahájil obrat Jiří Goiš a v 56. minutě v přesilové hře pěti proti třem vyrovnal Darek Hejcman. V nájezdech se prosadil jen Roman Pšurný.

Frýdek-Místek ani pošesté za sebou venku nebodoval a prohrál v Ústí nad Labem 2:4. Slovan zabral po dvou prohrách, shodně třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohli Martin Tůma a Bělorus Anatolij Protasenja.

Po dvou porážkách se radoval Vsetín, který zvítězil nad nováčkem Kolínem 2:1 a zaznamenal teprve třetí vítězství z uplynulých deseti duelů. Sérii tří proher zastavily Benátky nad Jizerou, které zdolaly Prostějov 3:2. Poslední Kadaň podlehla doma Třebíči 1:3 a posedmé za sebou nebodovala, Horácká Slavia slavila čtvrtou výhru v řadě.

Výsledky první hokejové ligy

Dohrávka 5. kola

Vsetín - Kolín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Š. Jenáček, 32. Hryciow - 16. Jan Veselý. Rozhodčí: Skopal, Ondráček - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Bez diváků.

22. kolo

Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 24. M. Tůma, 32. Protasenja, 32. G. Szturc, 59. Matějček - 33. O. Šedivý, 55. Mikulík. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

Vrchlabí - Slavia Praha 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 36. Linhart, 65. M. Heřman - 60. Kuťák. Rozhodčí: Barek, Jan Doležal - Bohuněk, O. Polák. Vyloučení: 7:5, navíc Jirků (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků.

Kadaň - Třebíč 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Jakub Veselý - 23. Š. Kratochvil, 42. Psota, 51. Krliš. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Belko, Sedláček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Bez diváků.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Vomáčka, 19. J. Šedivý, 22. Štibingr - 7. Motloch, 35. T. Kaut. Rozhodčí: Grech, Petružálek - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:4, navíc Chlán (Benátky) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Bez diváků.

Šumperk - Poruba 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Branky: 46. J. Baláž - 7. Žolobov, 12. Korkiakoski, 15. Szathmáry. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Kladno - Litoměřice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 11. Marosz, 28. Pitule, 59. Melka - 7. T. Urban, 49. T. Svoboda. Rozhodčí: Souček, Micka - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 3:2, navíc Hlava (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sokolov - Jihlava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Branky: 1. Švec, 19. M. Kadlec - 10. a 60. Fronk, 2. Čachotský, 32. Jiránek, 38. Strejček, 52. Pekr. Rozhodčí: Jechoutek, Pilný - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:6, navíc J. Pohl (Sokolov) 10 min. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Bez diváků.