Hokejisté Vsetína počtvrté za sebou prohráli, první ligu vede Třebíč

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Vsetína podlehli v 9. kole první ligy v Litoměřicích 3:7, počtvrté za sebou prohráli a klesli z 1. na 4. místo. Do čela se dostala Třebíč, která v derby celků z Vysočiny porazila doma Jihlavu 4:1. Na druhé místo se posunula Poruba, která vyhrála v Kolíně 6:4. Z druhé pozice na třetí klesl Přerov, který na vlastním ledě prohrál se Zlínem 1:2 v prodloužení.

Třebíč vyhrála i pátý domácí zápas v ročníku. Před 2813 diváky otevřel skóre ve 13. minutě Martin Dočekal. V čase 27:41 sice za Duklu vyrovnal Filip Dundáček, ale v 35. minutě vrátil domácím náskok Ladislav Bittner, který se ještě v závěru utkání zapsal mezi střelce znovu. Při power play zamířil do prázdné branky. Výsledek ještě pečetil David Michálek.

Poruba dosáhla na pátou výhru z posledních šesti duelů. Domácí Kolín vedl 2:0, potom za stavu 2:3 a 3:4 dvakrát srovnal krok. Ve 47. minutě ale rozhodl Jiří Brodek a výsledek pojistil Tomáš Vildumetz. Tři body za gól a dvě asistence si za vítěze připsal Jakub Šlahař. Kozlové ve třetím duelu za sebou vyšli naprázdno.

Přerov i v osmém zápase v ročníku bodoval, ale prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů. Zlín naopak po sérii čtyř porážek podruhé za sebou zvítězil. Berany, který se po sestupu z extraligy start sezony v druhé nejvyšší sezony nevyšel, dostal po 15 sekundách druhé třetiny do vedení Petr Mrázek. V 37. minutě vyrovnal Tomáš Doležal. V čase 62:08 rozuzlil utkání Pavel Sedláček.

Vsetín po úvodní sérii pěti zápasů bez ztráty bodu počtvrté za sebou nebodoval. Vítěz základní části minulé sezony Litoměřice doma po prvních třech porážkách podruhé v řadě zvítězil. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k tomu přispěl Josef Jícha a dva góly a jednu přihrávku si připsal Lukáš Válek. Valachy trápí rozsáhlá marodka a odložili si kvůli ní pondělní domácí duel s Přerovem.

Třetí výhru z uplynulých sedmi zápasů oslavila Slavia, která porazila Šumperk 5:0 a uspěla potřetí za sebou v domácím prostředí. Mezi 10. a 17. minutou Pražanům získali vedení 3:0 Tomáš Knotek, který využil přesilovou hru, Michal Simon a Vladimír Růžička. Ve třetí třetině se ještě prosadil ve vlastním oslabení Jan Kern a výsledek dovršil Lukáš Strnad.

Čtvrté vítězství za sebou oslavil Prostějov, který vyhrál nad Sokolovem 5:2. Všech pět gólů dal ve druhé třetiny a čtyřikrát se prosadil v přesilovce po vyloučení Ondřeje Jurčíka na pět minut a do konce utkání. Třemi body za dvě trefy a jednu asistenci se zaskvěl Filip Jansa.

Frýdek-Místek nenavázal na poslední tři výhry, přestože vedl doma nad Pardubicemi B 2:0. Nakonec prohrál 2:3 a rozhodl o tom ve 49. minutě Lukáš Endál.