Jedenáct tref v boji o čelo první ligy. Dočekal dal čtyři góly, Zlín s nulou

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté vedoucího Vsetína vyhráli ve šlágru 4. kola první ligy v Pelhřimově v souboji dvou dosud suverénních celků nad domácí Jihlavou 6:5 v prodloužení. Na druhé místo se před Duklu posunula Poruba, která zdolala doma pražskou Slavii 4:3 a zůstává stejně jako vedoucí Valaši neporažená. První výhru oslavil šampion druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony Zlín, který na vlastním ledě vyhrál nad Frýdkem-Místkem 2:0.

Jihlava v úvodní třetině třikrát vedla. Po 92 sekundách ji dostal do vedení Lukáš Mareš, ale v 7. minutě odpověděl bek Šimon Jenáček. V čase 14:10 se radovala Dukla díky Richardu Cachnínovi, za 24 sekund ale odpověděl Tomáš Jandus. Za 169 sekund opět udeřili domácí díky Davidu Valovi a po půlminutě druhé části zařídil dvoubrankový náskok Jan Berger.

V 32. minutě ale snížili v přesilové hře pěti proti třem Vít Jonák a za 106 sekund srovnal stav Tomáš Vávra. V čase 54:32 se Jihlava znovu dostala do vedení po gólu Tomáše Havránka, ale za 109 sekund vynutil prodloužení v početní výhodě Robin Staněk. Přesně po třech minutách nastavení rozhodl ve prospěch hostů druhou trefou v utkání Jandus.

Poruba vykročila za další výhrou už v první třetině, kterou vyhrála 2:0. V 9. minutě se prosadil v přesilovce obránce Lukáš Doudera a 82 sekund před úvodní pauzou zvýšil Daniel Klímek. Po 57 sekundách druhé části zkorigoval stav v početní výhodě Robin Všetečka.

Ostravané mezi 28. a 33. minutou unikli do tříbrankového náskoku, protože se nejdříve v oslabení prosadil Michal Vachovec a potom skóroval zadák Jan Pohl. Za 45 sekund odpověděl Jiří Průžek a v 53. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Jaroslav Brož, ale na víc Slavia nedosáhla a zůstává s jediným bodem poslední.

Zlín nastoupil i s obráncem Aleksim Salonenem, který v minulé sezoně působil ve Štýrském Hradci v mezinárodní rakouské lize ICEHL. Stal se třetí finskou posilou Beranů po útočnících Attem Huhtelovi a Jessem Paukkuovi. Proti Frýdku-Místku otevřel skóre po 64 sekundách druhé třetiny bek Jiří Suhrada a v 37. minutě pojistil výhru Jakub Šlahař. Brankář Daniel Huf udržel díky 19 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

Na první plný bodový zisk a zároveň druhou výhru v ročníku dosáhla Třebíč, která v minulé sezoně vyhrála základní část. Vítězství v Litoměřicích 5:3 zařídil čtyřmi trefami Martin Dočekal. Poprvé se prosadil v polovině úvodní třetiny, kdy v početní výhodě otevřel skóre. Mezi 16. a 22. minutou domácí obrátili stav díky Tomáši Gumanovi a Australanovi Calemu Costovi.

Ale potom úřadoval opět Dočekal. V čase 25:35 v další přesilovce vyrovnal, za 124 sekund posunul Horáckou Slavii do vedení a v polovině druhé části skóroval počtvrté. V závěrečném dějství dal domácím naději v přesilovce Josef Jícha, ale výhru hostů zpečetil obránce Antonín Bořuta.

Přerov podlehl v derby Prostějovu 3:4 v prodloužení. Nastavení vynutil 16 sekund před koncem základní hrací doby druhým gólem večera Marek Račuk. Duel před 1784 diváky rozhodl v čase 64:31 Vilém Burián.

Předposlední Pardubice B čekají stejně jako pražská Slavia na první výhru a mají na kontě ze tří zápasů jediný bod. Doma v Chrudimi prohrály s Kolínem 2:3.

Výsledky 4. kola první hokejové ligy

Poruba - Slavia Praha 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky:
9. L. Doudera, 19. Klímek, 28. Vachovec, 33. J. Pohl - 21. Všetečka, 34. Průžek, 53. J. Brož. Rozhodčí: Zavřel, Šudoma - Mikšík, Maštalíř. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 583.

Přerov - Prostějov 3:4 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Branky:
22. R. Černý, 30. Jan Svoboda, 39. T. Doležal - 4. a 60. Račuk, 35. Hanousek, 65. V. Burian. Rozhodčí: Čáp, Mejzlík - Augusta, Peluha. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. Diváci: 1784.

Jihlava - Vsetín 5:6 v prodl. (3:2, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky:
2. L. Mareš, 15. Cachnín, 18. Vala, 21. Berger, 55. T. Havránek - 15. a 63. T. Jandus, 7. Š. Jenáček, 32. Jonák, 33. Vávra, 57. Staněk. Rozhodčí: R. Svoboda, Bejček - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 1366.

Pardubice B - Kolín 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky:
24. T. Urban, 33. Herčík - 5. K. Lang, 36. Ouřada, 37. Skořepa. Rozhodčí: Zubzanda, Kosnar - Kotlík, Polák. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 512.

Zlín - Frýdek-Místek 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 22. Suhrada, 37. Šlahař. Rozhodčí: Koziol, Grygera - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 2958.

Litoměřice - Třebíč 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky:
16. Guman, 22. Costa, 46. Jícha - 11., 26., 28. a 31. Dočekal, 58. Bořuta. Rozhodčí: Horák, Petružálek - Kokrment, Baxa. Vyloučení: 7:4, navíc Costa - Štebih oba 5 min. Využití: 1:2. Diváci: 783.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72