Poruba uspěla v Kolíně. Slavia vyhrála počtvrté v řadě a Zlín doma padl

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté vedoucí Poruby zvítězili ve 41. kole první ligy v Kolíně 4:2 a zvýšili svůj odstup před druhým Vsetínem na 19 bodů. Valaši prohráli na ledě předposlední Slavie 0:3. Neuspěl ani třetí Prostějov, který podlehl doma Litoměřicím 1:4. Loňský vítěz druhé nejvyšší soutěže Zlín podlehl na vlastním ledě Sokolovu 2:3 a klesl z 6. na 8. místo.

Poruba po třech porážkách z předešlých čtyř zápasů vyhrála podruhé za sebou. Ostravanům získal v Kolíně v čase 12:52 vedení Tomáš Gřeš. Přesně po pěti minutách druhé části vyrovnal v přesilové hře Matěj Chalupa a za 14 sekund otočil skóre Josef Skořepa.

V 37. minutě ale smazal ztrátu Michal Vachovec a v čase 57:47 v početní výhodě rozhodl svým druhým gólem v zápase Gřeš. Devět vteřin před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky Petr Mrázek. Kolín po čtvrté prohře za sebou klesl na 11. místo.

Vsetín neuspěl po sérii tří výher a připsal si pátou porážku z posledních osmi duelů. Slavia se snaží pokračovat v úniku z poslední sestupové pozici a oslavila čtvrtou výhru za sebou. Ve 3. minutě ji dostal do vedení Vojtěch Polák, po 50 sekundách druhého dějství zvýšil Tomáš Knotek a ve 43. minutě se prosadil také Matěj Beran. Finský gólman Paavo Hölsä vychytal díky 35 úspěšným zákrokům ve čtvrtém vystoupení v dresu Slavie poprvé čisté konto.

Prostějov podlehl doma Litoměřicím 1:4 a po druhé prohře z posledních tří utkání ztrácí na Vsetín stále osm bodů. Úspěch Stadionu zařídil hattrickem finský útočník Markus Korkiakoski. Nejdříve v čase 7:24 odpověděl na úvodní branku domácího Jana Maruny a v 15. minutě v oslabení také otočil stav. V 36. minutě zvýšil Vít Benda a za 75 sekund využil přesilovku Korkiakoski.

Zlín prohrál třetí z posledních čtyř zápasů. Sokolov se ujal vedení po 128 sekundách druhé třetiny, kdy využil přesilovou hru Vojtěch Tomeček. V 38. minutě sice odpověděl Jan Süss, ale 21 sekund před druhou přestávkou vrátil Baníku náskok Martin Osmík, který v 54. minutě zvýšil na 3:1. V čase 55:36 ještě vrátil Berany na kontakt Martin Novák. Baník po sérii tří porážek uspěl podruhé za sebou a poskočil na 4. místo.

Čtvrtou porážku v řadě si připsala Třebíč, která doma podlehla Pardubicím B 1:2 po samostatných nájezdech. Záložní tým Dynama potřetí za sebou bodoval, z toho podruhé vyhrál, a posunul se na 10. pozici. O výhře rozhodl jediný úspěšný exekutor v rozstřelu Lukáš Žálčík.

Po sérii čtyř vítězství prohrál podruhé za sebou Frýdek-Místek, který podlehl doma Jihlavě 2:5. Už se na něj bodově dotáhla Slavia. Na třetí výhře Dukly z uplynulých čtyř duelů se podílel svými prvními dvěma góly v prvoligové kariéře dvacetiletý Adam Rauš, který odehrál 11. utkání v soutěži.

Poslední Znojmo podlehlo doma Přerovu 0:2, prohrálo potřetí za sebou a na chvostu ztrácí s jedním zápasem k dobru tři body. Zubři natáhli vítěznou sérii na pět utkání. Uspěli díky brankám Daniela Ministra a beka Tadeáše Talafy. Brankář Michal Postava pochytal všech 34 střel, udržel podruhé za sebou a počtvrté v sezoně čisté konto.

41. kolo první hokejové Chance ligy:

Zlín - Sokolov 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 38. Süss, 56. Martin Novák - 40. a 54. Osmík, 23. V. Tomeček. Rozhodčí: Maršálek, Rapák - Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 2115.

Třebíč - Pardubice B 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. Ferda - 21. Hrníčko, rozhodující sam. nájezd Žálčík. Rozhodčí: Valenta, Zeliska - Polák, Baxa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 819.

Znojmo - Přerov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 2. D. Indrák, 25. Talafa. Rozhodčí: Bejček, Hucl - Dědek, Pěkný. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1390.

Prostějov - Litoměřice 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Maruna - 8., 15. a 37. Korkiakoski, 36. Benda. Rozhodčí: Zavřel, Grygera - Otáhal, Bezděk. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 974.

Slavia Praha - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. V. Polák, 21. T. Knotek, 43. M. Beran. Rozhodčí: Jechoutek, R. Svoboda - Kokrment, Teršíp. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 1386.

Frýdek-Místek - Jihlava 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 22. Marosz, 44. Haman - 12. a 44. Rauš, 9. Čachotský, 29. Číhal, 39. Jungwirth. Rozhodčí: Wagner, Vrba - Tvrdý, Augusta. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 821.

Kolín - Poruba 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 25. M. Chalupa, 26. Skořepa - 13. a 58. Gřeš, 37. Vachovec, 60. P. Mrázek. Rozhodčí: Horák, Kosnar - Roischel, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 690.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72