Vedoucí Poruba prohrála v Přerově, Slavia střídá Znojmo na dně tabulky

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Poruby prohráli v 46. kole první ligy v Přerově 0:3 a mají v čele tabulky náskok 14 bodů před Vsetínem, který v Chrudimi podlehl Pardubicím B 2:3 po samostatných nájezdech. Neuspěly ani další celky z čela tabulky. Třetí Prostějov utrpěl porážku ve Frýdku-Místku 1:5 a čtvrtá Třebíč prohrála 0:5 ve Znojmě, které se posunulo ze dna tabulky před pražskou Slavii.

Poruba prohrála třetí z posledních pěti utkání, zatímco Přerov uspěl v osmém z uplynulých devíti duelů. Ve 3. minutě dostal Zubry do vedení obránce Jiří Krisl a v čase 12:12 zařídil dvougólový náskok Lukáš Chludil. V 46. minutě dovršil skóre v přesilové hře Antonín Pechanec. Brankář Michal Postava díky 25 úspěšným zákrokům udržel popáté v sezoně čisté konto.

Vsetín si připsal druhou porážku z uplynulých tří vystoupení. A to i přesto, že v Chrudimi po 15 minutách hry vedl 2:0 po gólu Luboše Roba a přesilovkové trefě Jana Kerna. V 56. minutě vrátil záložní tým Dynama do hry Daniel Rákos a 77 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal v početní výhodě umocněné power play Josef Mikyska. V nájezdech dokonal obrat Lukáš Žálčík.

Dvanáctý Frýdek-Místek po čtvrté výhře za sebou unikl sestupové pozici na rozdíl pěti bodů. Uspěl díky čtyřem využitým přesilovým hrám. Nejdříve 13 sekund před koncem otevřel skóre Radek Veselý a mezi 23. a 25. minutou zvýšili také v početních výhodách Filip Haman a Slovinec Samuel Krajč už na 3:0. Potom sice zkorigoval stav Jan Veselý, ale v polovině utkání vrátil domácím tříbrankový náskok v přesilovce Oskar Haas. V závěru pečetil výsledek Vladimír Svačina.

Obhájce vítězství v první lize Zlín po třech porážkách zdolal pražskou Slavii 2:0. V 6. minutě poslal Berany do vedení Petr Holík a v závěru se ještě prosadil Martin Lang. Brankář Daniel Huf pochytal všech 25 střel a připsal si třetí nulu v sezoně. Zlín ukončil šestizápasové čekání na plný bodový zisk, během kterého jen jednou vyhrál. Slavia nebodovala podruhé za sebou a klesla na poslední místo o bod za Znojmo.

Dosud poslední Orli zabrali po dvou utkáních bez bodu a vyhráli třetí z posledních pěti duelů. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu pomohl Dominik Sklenář a dvakrát skóroval také Martin Šťovíček. Gólman Dominik Groh kryl 30 střel a udržel podruhé v ročníku nulu.

Třetí výhru za sebou oslavil Kolín, který zvítězil v Sokolove 5:3. Dvěma góly přispěl k úspěchu Kozlů Kryštof Ouřada. Baník prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72