Zlín zdolal v derby Vsetín. Hostům se triumf v základní části vzdaluje

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Zlína porazili v předehrávce 48. kola první ligy doma ve valašském derby druhý Vsetín 4:3 a po druhé výhře z posledních šesti zápasů si upevnili šesté místo. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži v repríze finále uspěl potřetí za sebou. Vsetín ztratil teoretickou naději na triumf v základní části, protože čtyři zápasy před koncem ztrácí na vedoucí Porubu 14 bodů. Poruba ovládla dlouhodobou část poprvé v historii.

Do vedení se dostal Vsetín po 104 sekundách hry díky brance Ondřeje Machaly. V 5. minutě odpověděl Nicolas Werbik a v čase 36:30 v přesilové hře otočil stav Martin Lang. Po 125 sekundách závěrečného dějství zvýšil náskok Beranů Michal Gago. Mezi 45. a 48. minutou ale smazali ztrátu Pavel Klhůfek, který využil početní výhodu, a Luboš Rob. V čase 56:56 rozhodl v přesilovce svým druhým gólem v utkání Lang.

1. Poruba 2011 52 31 9 4 8 178:113 115
2. Vsetín 52 29 3 3 17 174:137 96
3. Prostějov 52 26 6 2 18 151:130 92
4. Litoměřice 52 23 4 6 19 163:160 83
5. Třebíč 52 20 5 11 16 130:132 81
6. Zlín 52 19 6 11 16 130:134 80
7. Přerov 52 20 8 3 21 116:118 79
8. Jihlava 52 18 7 4 23 139:151 72