Poruba vrátila úder Jihlavě. Vsetín i Zlín vybojovaly druhou výhru

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Poruby se oklepali po nečekaném úvodním zaváhání ve čtvrtfinále play off první ligy s Jihlavou a ve druhém zápase porazili Duklu 6:3. Suverén základní části tak srovnal stav série na 1:1. Z vyrovnání souboje se raduje také Třebíč, která zvítězila 4:1 v Litoměřicích. Do vedení 2:0 na zápasy naopak odskočily Vsetín a Zlín. Valaši doma vyhráli 2:1 po prodloužení s Přerovem. Berani i podruhé uspěli v Prostějově, tentokrát 3:2 po prodloužení.

Poruba v sobotu při vstupu do play off podlehla Dukle 2:3 a už po 92 sekundách druhého duelu prohrávala po přesilovkové trefě Tomáše Havránka. V 8. minutě ale vyrovnal Ondrej Šedivý a v polovině úvodní části otočil stav Tomáš Šoustal. Po 66 sekundách třetí třetiny odpověděl Tomáš Harkabus.

V 51. minutě vrátil domácím náskok Lotyš Frenks Razgals, za 92 sekund v početní výhodě smazal ztrátu opět Harkabus, ale v čase 55:07 také v přesilovce znovu Razgals zařídil vítězný gól. Výsledek ještě pojistili Kanaďan Justin Lemcke také v početní převaze a Vít Christov.

Loňský finalista Vsetín po sobotní jednoznačné výhře 8:0 svedl o další úspěch tuhý boj. Sice už po 107 sekundách vedl díky brance Romana Vaňa, ale v 35. minutě odpověděl David Dobša. V čase 63:59 rozuzlil utkání v přesilové hře při vyloučení Tomáše Doležala Lotyš Daniel Berzinš.

Zlín loni ze šestého místa dokráčel až k triumfu v první lize a v návratu do extraligy mu zabránilo až v baráži Kladno, teď má opět nakročeno k tomu, aby ze stejné pozice vylepšil méně podařenou dlouhodobou část v play off. V sobotu vykročil výhrou 5:3, ale v druhém duelu od 10. minuty prohrával po brance Zdeňka Doležala. V 17. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Vojtěch Riedl a v 32. minutě otočil stav Jakub Šlahař. Za 50 sekund ale vynutil nastavení Jiří Fronk a po 57 sekundách prodloužení zařídil radost hostů Fin Mikko Salmio.

Třebíč po úvodní prohře 1:3 už po po první třetině druhého klání vedla v Litoměřicích 2:0. V polovině úvodní části se radovala Horácká Slavia poprvé díky Matěji Psotovi a 47 sekund před první pauzou zvýšil obránce Antonín Bořuta. Ve 44. minutě upravil v přesilové hře Ladislav Bittner na 3:0. Hned za 21 sekund sice zkorigoval stav Petr Ton, ale 17 sekund před koncem při power play ještě poslal puk do prázdné

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy

Poruba - Jihlava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)
Branky: 51. a 56. Razgals, 8. O. Šedivý, 10. T. Šoustal, 57. Lemcke, 59. Christov - 42. a 52. Harkabus, 2. T. Havránek. Rozhodčí: Kubičík, Šico - Vašíček, O. Veselý. Vyloučení: 8:9, navíc Dundáček (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:3. Diváci: 2768. Stav série: 1:1.

Litoměřice - Třebíč 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 44. Ton - 10. Psota, 20. Bořuta, 44. Bittner, 60. Vodný. Rozhodčí: Zubzanda, Bejček - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1332. Stav série: 1:1.

Vsetín - Přerov 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 2. Vaňo, 64. D. Berzinš - 35. Dobša. Rozhodčí: Mejzlík, Zeliska - Kráľ, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3320. Stav série: 2:0.

Prostějov - Zlín 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 10. Z. Doležal, 33. Fronk - 17. Riedl, 33. Šlahař, 61. Salmio. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Kokrment, Dědek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2115. Stav série: 0:2.

Domácí: 07:03. O. Šedivý, 09:55. Šoustal, 50:18. Razgals, 55:07. Razgals, 57:00. Lemcke, 58:27. Christov

Hosté: 01:32. T. Havránek, 41:06. Harkabus, 51:50. Harkabus

Domácí: Dolejš (O. Bláha) – Prčík, A. Sedlák, Klimíček, Voráček, Gutwald, Lemcke, A. Adamec – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.

Hosté: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Šik – Jelínek, Menšík, Štefančík – Chvátal, Pořízek, V. Brož.

Z. Kubičík, T. Šico – J. Vašíček, O. Veselý

RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba

2 768 diváků

Domácí: 01:46. Vaňo, 63:59. Bērziņš

Hosté: 34:50. Dobša

Domácí: Žukov (Romančík) – Š. Jenáček, Smetana (A), Teper, Staněk, Hryciow, Ondračka, Larsen – Rob (A), Matějček, Jonák – Hrňa (C), Bērziņš, Holec – Š. Bláha, Kern, Hořanský – Vaňo, Dědek, Machala.

Hosté: Postava (Piták) – Krisl (C), R. Černý, Zeleňák, Chroboček, F. Němec, Kudělka (A), Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Pospíšil, Nemec, Chludil – Dobša, Zembol, Ministr – Mácha, Pšurný, T. Doležal (A).

Mejzlík, Zeliska – Kráľ, Štěpánek.

Zimní stadion Na Lapači

3320 diváků

Domácí: 09:03. Z. Doležal, 32:58. Fronk

Hosté: 16:56. Riedl, 32:08. Šlahař, 60:57. Salmio

Domácí: Štipčák (Pavelka) – Šidlík, Hanousek, Forman, Pohl, Krejčí, Kubeš, Drtil – Jiránek (A), Jáchym (A), Z. Doležal – Illéš, Hašek, J. Veselý – Slanina, Ostřížek, Fronk – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.

Hosté: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Šlahař, Holík, Paukku – M. Lang, Werbik, Salmio – Novák, Süss, Z. Sedlák – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

Petružálek, Kostourek – Kokrment, Dědek

2115 diváků

Domácí: 43:44. Ton

Hosté: 09:31. Psota, 19:13. Bořuta, 43:23. Bittner, 59:43. Vodný

Domácí: Cichoň (Šatný) – Krutil, Jebavý, Tůma, Tomek, Černohorský, Husák, Benda – Costa, Jícha, Kordule – P. Svoboda, Kuťák, Ton – Žmola, M. Vitouch, Hrabík – Sihvonen, Korkiakoski, Plos.

Hosté: Mičán (Jekel) – Vodička, Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Kříž, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Ondráček, Malý, Maty. Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matě. Svoboda.