6. srpna 2009 • 22:50

Tipsport Cup: Slavia si poradila s Kladnem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté pražské Slavie ve svém vstupním duelu do letního Tipsport Hockey Cupu porazili Kladno 4:2. Dvě branky finalisty minulého ročníku extraligy vstřelil útočník Roman Červenka.

Stejně odpověděl v dresu soupeře i bek švédského týmu Skelleftea Ivan Majeský, který by mohl v úvodu české nejvyšší soutěže vyztužit kladenskou obranu.

Ve svém bývalém působišti v Edenu šli Pražané do vedení zásluhou Červenkovy trefy z osmé minuty. Kladno, které ve svém prvním pohárovém utkání rozstřílelo Vrchlabí 6:1, však kontrovalo první trefou Majeského v 17. minutě a první třetina skončila 1:1.

Ve druhé části se mezi střelce zapsal pouze mladý útočník Endál. Třetí trefu červenobílých přidal ve 48. minutě Červenka, stejně jako v prvním případě se však o odpověď postaral Majeský.

Definitivní podobu výsledku však dal čtyři minuty poté Čermák a Slavia nepřipustila žádné komplikace.