19. srpna 2009 • 21:09

Ústí porazilo Litvínov a je v semifinále poháru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté prvoligového Ústí nad Labem dosáhli v závěrečném utkání základního skupiny B letního Tipsport Cupu potřebného vítězství v základní hrací době, když porazili Litvínov 4:3, a postoupili do semifinále.

V něm si zahrají na úkor extraligového mistra z Karlových Varů, kterého porazili ve vzájemném souboji. Jejich soupeřem bude pražská Sparta.

Důležitý zápas pro domácí ovšem rozehrál lépe Litvínov, který přivedl již ve čtvrté minutě do vedení Kubinčák. Pět minut poté mířil domácí Hovorka ve slibné šanci do brankáře Hübla.

Ve 28. minutě už ale uspěl a vyrovnal v oslabení. Za dalších pět minut již Ústečtí Lvi vedli po Němečkově trefě v přesilovce. Po chvilce mohl zvýšit Šagát, přečíslení tří na jednoho však zakončil jen střelou do tyče.

Ve 48. minutě vyrovnal aktivní Kubinčák, ale za tři minuty domácí opět vedli, když vyloučení Kroupy potrestal Sklenička. Kubinčák znovu vyrovnal, završil hattrick a zdálo se, že překazí všechnu snahu domácích.

Jenže Alinčovi stačilo ke vstřelení rozhodující branky dalších 43 sekund. Necelé tři minuty před koncem mohl vzít domácím postup svou čtvrtou trefou v utkání Kubinčák, ale tentokrát na Fialu nevyzrál. V samém závěru domácí těsný náskok a postup ubránili.

5. kolo Tipsport Hockey Cupu - skupina B:

Ústí nad Labem - Litvínov 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
28. Hovorka, 33. Němeček (Alinč, Dragoun), 51. Sklenička (Mikulík), 53. Alinč (Němeček) - 4. Kubinčák, 48. Kubinčák, 53. Kubinčák (V. Hübl). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1417.