Naděje v čase 59:56, pak výhra! Kovář veze z Prahy dva body

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Lev Praha utrpěl hořkou domácí porážku. Výhru nad Magnitogorskem ztratil čtyři vteřiny před koncem, když tým nejproduktivnějšího Čecha v KHL Jana Kováře dokázal srovnat. V prodloužení poté rozhodl o výhře hostů 3:4 obránce Chris Lee.

Hosté: 27:06. Zaripov, 51:49. Zaripov, 59:56. Timkin, 64:25. Lee

Domácí: Vehanen (Lukáš) – Oystrick, Němec, Ševc, Mikuš, Jaakola, O'Byrne, Humphries – Novotný, Christensen, Klepiš – Ridderwall, Azevedo, Danielsson – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Cingel

Hosté: Košečkin (Ustinskij) – Ibragimov, Birjkukov, Lee, Těreščenko, Chabarov, Malenkich, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Gulaš, Kazionov, Šenfeld – Potěchin, Hodgman, Timkin – O'Reilly, Malinovskij, Platonov – Grigorenko

Karabanov, Odinš – Michejl, Šichanov

5270 diváků

Na první gól si více než pět tisíc fanoušků v Tipsport areně muselo počkat až do druhé třetiny. V úvodní dvacetiminutovce toho totiž oba týmy v ofenzivě moc nepředvedly, všechny pokusy zlikvidovali pozorní brankáři Vehanen a Košečkin. Neprosadili se ani čeští reprezentanti v dresu Metallurgu Jan Kovář a Gulaš.

Po první přestávce se hra zlepšila. Skóre otevřel ve 28. minutě hostující Zaripov z trestného střílení nařízeného za faul Mikuše. Inkasovaná branka Lva probrala. Domácí již o 74 sekund později zásluhou Azeveda vyrovnali. Pomohlo jim, že rozhodčí nepřerušili hru, i když se rozbilo plexisklo vedle střídačky Pražanů.

Smutný brankář Lva Vehanen po gólu v prodloužení

Díky zlepšenému výkonu si Lev vynutil i dvě přesilovky a druhou také využil. Od modré se prosadil obránce Jaakola. Následně si domácí zahráli 32 sekund v pěti proti třem, Novotný ale Košečkina ze slibné pozice překonat nedokázal. V početní výhodě však byli blízko gólu i hosté, O'Reillyho velkou šanci zlikvidoval pohotovou lapačkou Vehanen.

Lev udržel těsné vedení až do poloviny třetí části, kdy byl za faul v útočném pásmu vyloučen Christensen a Magnitogorsk následný tlak proměnil ve vyrovnání. Nerozhodný stav vydržel jen 48 sekund, než se po samostatné akci prosadil Vrána a připsal si premiérovou trefu v sezoně. Cenou výhru ale domácí hokejisté neudrželi. Při závěrečné power play zvýrazněné vyloučením Ševce vyrovnal čtyři sekundy před koncem Timkin.

I prodloužení ovlivnila vyloučení a sporná rozhodnutí sudích. Přesilovku využili hosté, 35 sekund před možnými nájezdy rozhodl Lee.

KHL:

Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Azevedo (Ridderwall), 33. Jaakola, 53. Vrána (Ševc, Mikuš) - 28. Zaripov z trest. střílení, 52. Zaripov (Jan Kovář, Mozjakin), 60. Timkin (Mozjakin), 65. Lee. Rozhodčí: Karabanov, Odinš - Micheľ, Šichanov. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. Diváci: 5270.

Lev Praha: Vehanen - Němec, Oystrick, Ševc, Mikuš, O'Byrne, Jaakola - Klepiš, Christensen, Novotný - Danielsson, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner. Trenér: Václav Sýkora.
Magnitogorsk: Košečkin - Birjukov, Ibragimov, Tereščenko, Lee, Malenkich, Chabarov, Metljuk - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Shenfeld, Kazionov, Gulaš - Timkin, Hodgman, Potěchin - Platonov, Melinkovskij, O'Reilly. Trenér: Mike Keenen.

Kontinentální hokejová liga:

CSKA Moskva - Ufa 3:2, Čerepovec - Novosibirsk 2:3 (za domácí Čáslava 0+1), Jaroslavl - Novokuzněck 1:0 v prodl., Atlant Mytišči - Vladivostok 2:1, Petrohrad - Chabarovsk 4:3 v prodl., Lev Praha - Magnitogorsk 3:4 v prodl., Záhřeb - Nižněkamsk 6:0.